Odstraszacz kotów – Opinie oraz Ranking

Odstraszacz kotów ranking najciekawszych propozycji - sprawdź co producenci przygotowali dla nas na rok Problemy z niechcianymi gośćmi na działce mogą być z pewnością bardzo duże. Zniszczone uprawy, a także oznaczone moczem ściany czy meble. Nie możemy też...

Kaganiec dla psa – Opinie oraz Ranking

Jaki kaganiec dla psa materiałowy wybrać? Zestawienie najciekawszych propozycji na rok Wbrew pozorom zakup kagańca dla naszego czworonoga nie musi być podyktowany jego agresywną naturą. Bardzo często duże psy, nawet jeśli są łagodne, noszą kagańce z wielu innych...

Basen dla psa – Opinie oraz Ranking

Basen dla psów - czym się charakteryzuje i jak wybrać? Ranking na rok Upalne dni to jeden z większych wrogów zwierząt. Z uwagi na ich stałocieplność oraz bardzo często duże upierzenie, nie radzą sobie dobrze w gorące dni. Wiele osób zastanawia się jak zrobić basen...

Przewożenie psa w samochodzie – Poradnik

Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie?Z pozoru rzecz łatwa i oczywista - umieszczasz psa w aucie i jedziesz. Jeżeli należysz do grupy osób, które w taki sposób przewożą pupila, to czas zmienić podejście do sprawy z różnych względów. Głównie liczą się przepisy...

Obcinanie pazurów u psa – Poradnik

Jak obcinać psu pazury?Psy raczej nie przepadają za zabiegami pielęgnacyjnymi. Niektóre lubią czesanie, ale na widok cążek do pazurów uciekają w popłochu pod kanapę i nie wychodzą z ukrycia, dopóki nie wyczują ulubionego przysmaku. Obcinanie pazurów u psa stanowi...

Pielęgnacja psich łap

Na pewno uwielbiasz długie spacery z psem. Bieganie za piłką, tarzanie się w trawie, spotykanie nowych kolegów – dla twojego pupila jest to niewątpliwa przygoda! Niestety w domu łapiesz się za głowę, bo czworonóg wszędzie zostawia nieestetyczne ślady, których ciężko się pozbyć. Dowiedz się, jak czyścić psu łapy po spacerze i zapomnij o codziennym bieganiu z mopem!

Być może zastanawiasz się, po co w ogóle tracić czas na coś tak infantylnego. Pies to nie dziecko i nic mu się nie stanie, jeśli nie będzie codziennie myty. Okazuje się jednak, że należy dbać o higienę nie tylko naszych rąk czy nóg, ale również psich łap.

Regularne mycie czterech nóg ma wiele korzyści. Przede wszystkim masz czyste podłogi w domu. Pamiętaj, że brud to nie tylko to, co możesz zobaczyć – nawet jeśli zwierzak nie zostawia widocznych śladów, prawdopodobnie wnosi ogrom bakterii i drobnoustrojów, które mogą powodować wiele chorób i alergii.

Czyszczenie łap psa po spacerze pomoże utrzymać zdrowie członków rodziny i samego pupila. Sam dobrze wiesz, że zwierzę na spacerze chodzi dosłownie po wszystkim, w tym również po odchodach innych psów. Może zdarzyć się, że przyniesie do domu pasożyty, które zakwitną w przewodzie pokarmowym twoich dzieci.

Co jeszcze znajduje się na ziemi? Zużyte maseczki, puste puszki po napojach, filtry z papierosów i wiele innych przedmiotów zawierających resztki ludzkiej śliny. Zapewne domyślasz się już, co mamy na myśli. Nie masz pojęcia, kto zostawił te śmieci, a tym bardziej nie wiesz, z jakimi chorobami się boryka! Naprawdę nietrudno o zakażenie, szczególnie jeśli pozwalasz psu wchodzić na kanapę lub łóżko.

Pozostaje pytanie – jak umyć łapy psu, aby pozbyć się wszelkich patogenów? Czytaj dalej, a poznasz najlepsze sposoby! Dowiesz się w jaki sposób przeprowadzać mycie łap u psa po spacerze i czy można stosować specjalne gadżety czy inne akcesoria.

Pielęgnuj psie łapy z głową!

Samo czyszczenie to jedno, ale pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja to coś więcej. Przede wszystkim liczy się regularność. Przycinanie pazurów oraz sierści między palcami są równie istotne dla zachowania należytej higieny.

Jak czyścić łapy psa po spacerze? Dokładnie! Oczywiście pamiętajmy o tym, że do naszego wyboru jest wiele metod, dlatego na pewno znajdziesz coś, co zadowoli zarówno ciebie, jak i twojego pupila. Najłatwiej jest po prostu wypłukać łapy pod bieżącą, letnią wodą. Dokładnie je wymasuj, żeby wykurzyć wszystkie zanieczyszczenia. W przypadku większego brudu zastosuj dodatkowo psi szampon albo szare mydło.

Małe psy mają nieco delikatniejsze łapy, dlatego możesz użyć nawilżanych chusteczek. Po każdym wyjściu przetrzyj nogi zwierzęcia, zwracając szczególną uwagę na wszelkie szczeliny oraz na pazury.

Dla gadżeciarzy mamy propozycję idealną. W internecie znajdziesz specjalny przyrząd służący do czyszczenia psich łap. Jest to plastikowy kubek wyściełany silikonowymi, miękkimi wypustkami, które przypominają nieco szczotkę. Wystarczy, że nalejesz wody z szamponem lub mydłem i zanurzysz łapę. Kilka razy obróć pojemnik, poruszaj nim w górę i w dół i gotowe! Łapa jak nowa.

Po dokładnym wyczyszczeniu czas na nawilżanie. Wiele osób pomija ten etap, a to nie jest dobre. Mycie przyczynia się do wysychania i pękania łap. Nie dość, że rany sprawią psu ból, to jeszcze zbiorą więcej bakterii i będą miały ułatwiony dostęp do krwiobiegu!

Jak myć psu łapy

Aby zapobiec czarnym scenariuszom, kup w sklepie z artykułami dla zwierząt odpowiedni krem i smaruj nim psie łapy po każdym myciu. Już po kilku tygodniach poczujesz, że pupil chodzi na aksamitnych poduszeczkach! To z kolei oznacza, że skóra jest mocna i mniej podatna na negatywny wpływ patogenów.

Teraz już wiesz, jak myć łapy psu, więc nie ma wymówek! Ty myjesz ręce, pupil myje łapy.  Zadbaj o zwierzaka oraz swoją rodzinę i wprowadź nowe, lepsze nawyki.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak czyścić psu łapy po spacerze
Average rating:  
 0 reviews