Problemy z częstym oddawaniem moczu przez czworonogi dotyczą głównie małych szczeniaków. Jednak wraz z wiekiem możemy zauważyć także problem związany z nietrzymaniem moczu przez nieco starsze psy. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku warto zaopatrzyć się w kuwetę. Chociaż mogłoby się wydawać, że jest to przedmiot wykorzystywany głównie przez koty, na rynku dostępne są specjalne kuwety dla psów, które w zastępstwie popularnego żwirka posiadają specjalne maty chłonne, ułatwiające utrzymanie czystosci.

Wysoka chłonność mat, a także wykonanie ów przedmiotów z łatwego do wyczyszczenia materiału sprawia, że posiadanie kuwety w domu nie wiąże się z unoszeniem się brzydkiego zapachu. Oczywiście największą zaletą kuwety jest fakt, iż nie musimy wychodzić po kilka razy w nocy na spacer ze szczeniakiem, a wszelkie potrzeby piesek załatwiać może w domu. Kuwety zazwyczaj są lekkie i łątwe do transportu, a więc z powodzeniem możemy zabrać je ze sobą. Co jeszcze należy wiedzieć o kuwetach przed zakupem? Zapraszamy do artykułu, w którym zajmiemy się dokłądnie tą tematyką.

Kuweta dla psa z trawą 2024 – czy to dobry pomysł dla szczeniaka?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zolux kuweta

9.9

Średnia

Pet Potty kuweta

9.8

Droga

Spark kuweta

9.7

Średnia

Trixie kuweta

9.6

Tania


Barry King toaleta

9.5

Tania


Kuweta dla psa – ranking 2024

Kuweta dla psa to przedmiot, który sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy w domu pojawi się szczeniak. Wbrew pozorom wybór jest całkiem imponujący, a więc początkującym posiadaczom czworonoga może sprawić nie lada problem. W dzisiejszym zestawieniu zebraliśmy najpopularniejsze, a także różnorodne kuwety dla psów.

1. Zolux – kuweta dla szczeniąt

kuweta dla psa cena

Zestaw do nauki załatwiania swoich potrzeb dla szczeniaków pozwala w łatwy sposób nauczyć pieska nowych umiejętności. Zestaw nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. To doskonały sposób na ochronę podłogi przed potencjalnym zniszczeniem. Kuweta wykonana jest z plastiku, dzięki czemu jest lekka i wolna od ostrych krawędzi. Pomiędzy dolną, a górną część kuwety umieszcza się specjalną matę chłonną. Dzięki matom, skorzystanie z kuwety przez pieska nie będzie się wiązało z wydalaniem nieprzyjemnego zapachu. Górna część to kratka, dzięki której piesek po załatwieniu się, nadal będzie miał suche łąpki. Kuweta sprawdzi się doskonale w przypadku piesków, jak i suczek. Do kuwety możemy zamontować specjalną tyczkę, która wskaże szczeniakowi, gdzie może unieść łąpkę podczas oddawania moczu.

Zalety

  • możliwość umieszczenia maty chłonnej;
  • łatwy w utrzymaniu czystości;
  • tyczka dla piesków;

Wady

  • niska jakość wykonania.

2. Pet Potty – kuweta dla psów

trawiasta kuweta dla psa opinie

Kolejna propozycja kuwety dla psów posiada specjalną trójwarstwową budowę, co pozwala na bardzo łatwe czyszczenie. Kuweta w zamyśle ma imitować naturalne środowisko, dlatego w zewnętrznej części znajduje się sztuczna trawa, następnie miejsce na matę anty – zapachową oraz tacę zbiorczą. Pupil załatwiając się na sztuczną trawę, tak naprawdę załątwia się do specjalnej wyjmowanej szuflady. Mocz psa przenika przez pierwszą warstwę, a następnie specjalnie wyprofilowanymi rynienkami trafia do ów miejsca, które możemy w każdym momencie wysunąć i opróżnić.

Sztuczna trawa znajdująca się w wierzchniej warstwie kuwety wykonana jest z włókien syntetycznych, co pozwala nałatwe czyszczenie zarówno ręczne – w wodzie z mydłem, jak i w pralce, korzystając z programu bez odwirowywania. Mata może służyć także jako legowisko dla pieska.

Zalety

  • możliwość korzystania jako legowiska;
  • nie wydziela brzydkich zapachów;
  • wygodny w czyszczeniu;

Wady

  • brak wyraźnie zarysowanych krawędzi.

3. Spark – kuweta do nauki czystości dla zwierząt

jaka kuweta dla psa

Kuweta dla zwierzat firmy spark wyróżnia się na rynku w roku 2024 przede wszystkim swoją wielkością. Ów produkt wykonany został z elastycznego, a jednocześnie antypoślizgowego materiału. To doskonała propozycja nie tylko do użytku domowego, ale także do wykorzystania jej w transporterze czy łatwego przewiezienia ze sobą na wakacje. Dno kuwety wyposażone zostało w specjalne otwory, do których z łatwością zamontować możemy matę – podkład treningowy. Na uwagę zasługuje fakt, iż kuweta posiada niski rant, co nie sprawia trudności szczególnie małym szczeniakom z dostaniem się na powierzchnię kuwety. Mata jest w pełni elastyczna, ale także odporna na odkształcenie się. Z powodzeniem możemy zrolować ją celem transportu a także wtedy, kiedy okaże się już niepotrzebna. Kuweta spark wykonana została z materiałów, które z łatwością możemy wyczyścić.

Zalety

  • duży rozmiar;
  • antypoślizgowa;
  • wielofunkcyjna;

Wady

  • trudne zaczepienie podkładu treningowego.

4. Trixie – kuweta dla szczeniąt

dobra kuweta dla psa

Kuweta dla szczeniąt od Trixie to propozycja nie tylko dla wszystkich tych, którzy sa posiadaczami szczeniąt, ale także starych, często schorowanych czworonogów. Ów produkt jest bardzo łatwy w obsłudze, a co ważne nie wymaga ona mycia po każdowazowym użyciu. Kuweta wykonana zostałą z plastiku i składa się z podstawy, a także ramy, która zapinana jest na zatrzask. Na podstawce umieszczamy matę chłonną, a tak przygotowaną kuwetę zamykamy zatrzaskami ramki, co pozwoli na ustabilizowanie maty. Tak przygotowana kuweta jest gotowa do użytku, a matę chłonną należy regularnie wymieniać. Kuweta posiada gumowe, antypoślizgowe nóżki, dzięki którym nie przesuwa się ona po gładkich powierzchniach.

Zalety

  • brak konieczności ciągłego mycia kuwety;
  • nie przesuwa się po gładkich powierzchniach;
  • dobry dla szczeniąt i dorołych zwierząt;

Wady

  • wysoki próg wejścia.

5. Barry King – toaleta dla szczeniąt

kuweta dla psa z trawą

Propozycja od Barry King to kolejna kuweta, która wykorzystuje maty chłonne. Podobnie jak we wcześniejszej propozycji, tak i w przypadku kuwety Barry King, jej obsługa jest bardzo prosta, a sam przedmiot składa się z dwóch części: podstawy, na której umieszczamy matę chłonną, a także ramy, którą przytrzymujemy ów podkład. Kuweta ta sprawdzi się szczególnie w pierwszych tygodniach ze szczeniakiem, co pozwoli na naukę załatwiania swoich potrzeb, bez konieczności ciągłego wychodzenia na zewnątrz. Wysoka jakośc materiałów użytych do produkcji kuwety sprawia, że jest ona bezpieczna dla naszych pupili, a zastosowanie antypoślizgowych nóżek pozwala na nieprzesuwanie się jej po powierzchni podłogi.

Zalety

  • łatwy w użytkowaniu;
  • nie wydziela zapachów;
  • antypoślizgowe nóżki

Wady

  • niestandardowy wymiar maty.

Jaką kuwetę dla psa wybrać w 2024 roku?

Kuwety dla psów znacząco różnią się od odpowiedników dla kotów. Wypełniaczem chłonnym w przypadku kocich kuwet jest specjalny żwirek, jeśli mówimy zaś o tych – dla psów, miejsce żwirku zajmują maty chłonne. Jak z pewnością zauważyliście, przedstawione kuwety różnią się między sobą, nie tylko wyglądem. Która z nich więc sprawdzi się najlepiej? Na co zwrócić uwagę wybierając kuwetę?

kuweta dla psa opinie

Materiał

Kuwety w większości wykonywane są z tworzywa sztucznego , głównie za sprawą faktu iż jest to popularnie stosowany materiał, a przede wszystkim lekki. Na rynku możemy jednak dostać także kuwety wykonane z gumy, które również charakteryzują się także niską wagą. Dodatkowo kuwety w formie maty gumowej, z łatwością można złożyć celem transportu. Niezależnie od tego, z jakiego materiału wybierzemy kuwetę należy pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na jej wykonanie. Czy jest ona solidna, czy poszczególne elementy są ze sobą dobrze spasowane.

Sposób użycia

Kuwety dla psów zazwyczaj wykorzystują tak zwane maty chłonne, które mają za zadanie zastąpić żwirek. W tym celu, matę umieszcza się w opisanym w instrukcji miejscu. Zazwyczaj stosowane są specjalne uchwyty mające na celu przytrzymywanie ów maty, dzięki czemu mimo przechodzenia pieska przez matę, nie przesuwa się ona. Co ważne, nie ma konieczności wymiany maty po każdorazowym załatwieniu potrzeb psiaka. Generalnie aby przygotować kuwetę do stanu gotowości należy jedynie umieścić w niej matę chłonną.

Utrzymanie czystości

Najważniejszym aspektem jest łatwość w utrzymaniu czystości kuwety. Dlatego też posiadacze czworonogów wybierają przedmioty o mało skomplikowanej budowie, prostych kształtach, dzięki czemu znacznie łatwiej jest domyć kuwetę. Przedstawione w dzisiejszym rankingu kuwety zazwyczaj wymagają jedynie opłukania ciepłą wodą. Wśród propozycji znajdziemy również takie kuwety, które są dodatkowo wyposażone w chociażby sztuczną trawę. Jest to bardzo ciekawy zabieg, gdyż pozwala naszemu czworonogowi poczuć się niczym na spacerze, jednak rozwiązanie to utrudnia łatwe utrzymanie czystości.

Próg wejścia

Z kuwety najczęściej korzystają starsze psy, a także szczeniaki. Warto więc wybierać takie produkty, które nie tylko umożliwią załatwienie potrzeb szczeniaka, ale również pozwolą na swobodne wchodzenie oraz wychodzenie z kuwety. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na tzw. próg wejścia do kuwety.

Antypoślizgowe nóżki

Szczeniaki to bardzo ruchliwe zwierzątka, dlatego warto mieć to na uwadze nawet w tak bardzo przyziemnych czynnościach, jak zakupy akcesoriów dla zwierząt. Jeśli mamy na myśli kuwety dla psów, warto wybierac takie przedmioty, które zostały wykonane z gumy, bądź posiadają specjalne antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu kuweta pozostaje na swoim miejscu, nawet wtedy kiedy nasz szczeniaczek wielokrotnie pokonuje drogę do i z kuwety.

Zolux – najlepsza toaleta dla psa

Dlaczego kuweta od Zolux jest naszym zdaniem najlepszą propozycją dzisiejszego rankingu? Przede wszystkim kuweta ta pozwala na stabilne umieszczenie maty, która dzięki specjalnym zatrzaskom, uniemożliwia przesuwania się jej pod wpływem ruchu. Dodatkowo warto wspomnieć, że mata nie jest wierzchnim materiałem, po którym stąpa pies, a tuż nad matą znajduje się jeszcze specjalna kratka. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki takiemu rozwiązaniowi, szczeniak nie stąpa po mokrej macie, a tym samym nie przenosi wilgoci pochodzącej z moczu na podłogę oraz meble.

Proste jest także utrzymanie kuwety w czystości, bowiem po pozbyciu się zużytej maty chłonnej, pozostałe elementy należy dokładnie umyć pod bieżącą wodą. Nie ma konieczności używania specjalnych środków myjących, gdyż powierzchnia kuwety jest gładka, przez co nie ma punktów trudno dostępnych, w których mogłyby się zbierać zanieczyszczenia. Co ważne kuweta posiada dodatkowy patyk, mocowany centralnie na środku, który przystosowany jest dla piesków. Ów patyk wskazywać może miejsce, w którym szczeniak może się swobodnie załatwić. Kuweta od Zolux, mimo swojej wielowarstwowości nie jest przedmiotem zbytnio wysokim.

Nawet mały szczeniak z powodzeniem wejdzie na platformę, celem załatwienia się. Toaleta dla psa Zolux posiada specjalne antypoślizgowe nóżki, co pozwala na nieprzesuwanie się kuwety nawet po gładkich powierzchniach. Wybór tego konkretnego produktu z pewnością usatysfakcjonuje każdego posiadacza psa.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza kuweta dla psa
Average rating:  
 0 reviews