Korzystanie z klatek do transportu zwierząt to bardzo często stosowana metoda, która nie tylko może ograniczyć bałagan, jaki nasz zwierzak po sobie zostawi, ale także pozwoli nam w kontrolowany sposób zapewnić bezpieczeństwo pupilowi. Tani transporter dla psa czy klatki kennelowe? Przyjrzymy się dzisiaj temu drugiemu rozwiązaniu.

Pomimo swoich surowych wyglądów, klatki kennelowe gwarantują nam łatwy, a co ważniejsze bezpieczny transport – nieważne czy podczas podróży do weterynarza, czy w jakiekolwiek inne miejsce. Niestety, kennel dla psa może się bardzo różnić w zależności od wybranego przez nas modelu. Oprócz tego, istnieje wiele elementów, które wpływają na ich charakterystykę oraz na ich trwałość.

Klatka kennelowa dla psa ranking na rok 2024 – przygotuj idealny transport dla niesfornego zwierzaka

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KLATKA METALOWA 108x70x77

9.9

Droga

KLATKA METALOWA 90x56x63

9.8

Tania

Klatka Kennelowa XXL

9.6

Droga


Klatka Kennelowa 76x52x59

9.5

Tania

W rankingu 2024 klatek kennelowych dla psa omówimy cztery bardzo ciekawe i warte zakupu produkty. Podczas kompletowania zestawienia mieliśmy na uwadze rozmiar klatki, materiał wykonania, elementy dodatkowe wpływające na komfort noszenia oraz przebywania wewnątrz, a także szereg mniejszych, aczkolwiek wciąż bardzo istotnych elementów.

Ranking Najlepszych Kratek Kennelowych dostępnych w 2024 roku

1. DUŻA KLATKA METALOWA 108x70x77

klatka kennelowa dla psa opinie

Decydując się na zwycięzcę rankingu, otrzymujesz bardzo duży rozmiar oraz świetne, metalowe wykonanie. Co więcej, zastosowano tutaj wiele ciekawych rozwiązań usprawniających działanie i komfort użytkowania, a także zadbano o bezpieczeństwo oraz funkcjonalność rozwiązania.

rzede wszystkim warto nadmienić, że jest to świetnie zaprojektowane urządzenie. Co prawda waga urządzenia wynosi 10 kg, lecz istnieje szereg innych produktów, które w podobnej cenie są o wiele cięższe, a nie są tak trwałe i tak dobrze spasowane.

Jedną z zalet tej kennelowej klatki dla psa jest rozmiar. Wymiary to 108x70x77 cm, a więc mamy do czynienia z bardzo sporym transporterem. Co ciekawe, zastosowano tutaj także bardzo trwałe, metalowe druty o grubości 4 mm. Przekłada się to oczywiście na zwiększoną wytrzymałość.

Kolejną właściwością, o jakiej należy wspomnieć, jest płyta podłogowa. Wykonana została ona z tworzywa sztucznego, które jest bardzo proste w czyszczeniu. Aby jeszcze bardziej usprawnić ten proces, możliwe jest wyciągnięcie podłogi i umycie jej oddzielnie. Zwróćmy także uwagę na to, że klatkę tę można złożyć, dzięki czemu kiedy z niej nie korzystamy zajmuje bardzo mało miejsca.

Nie jest to jednak najtańsza oferta. Pomimo to, wysoka cena nie jest dla wielu użytkowników dużą przeszkodą głównie z powodu jej sporej wielkości. Oprócz tego, należy pamiętać, że cienkie druty wpływają na niską wagę, lecz także na nieco gorszą wytrzymałość. Sam lakier może z nich także schodzić miejscami.

Zalety:

 • • Niska waga;
  • Duży rozmiar;
  • Wyjście z przodu i z tyłu;
  • Możliwość złożenia klatki;
  • Wyciągana płyta podłogowa.

Wady:

 • • Cienkie druty, które mogą zostać wygięte przy użyciu dużej siły;
  • Lakier może miejscami odpryskać.

2. DUŻA KLATKA METALOWA  90x56x63

klatka kennelowa dla psa ranking

Kolejna oferta w zestawieniu jest co prawda nieco mniejsza od tej, którą przedstawiliśmy powyżej. Jednakże, miejsca w niej z pewnością wystarczy dla każdego psa rasy średniej. Poza tym, jej wykonanie jest niezwykle trwałe, a dodatkowo to nieco tańsza oferta od poprzednika.

Klatka przygotowana została przez firmę AML i oferuje nam pokaźny rozmiar wynoszący 90x56x63 cm. Jest to z pewnością ciekawa oferta, która pomimo nieco mniejszej ilości miejsca będzie wystarczającym wyborem dla psów małych i średnich. Jeśli chodzi o samo wykonanie, to wykorzystano tutaj druty metalowe oraz tworzywo sztuczne do produkcji podstawki.

Takie wykonanie podstawy gwarantuje bardzo proste i szybkie czyszczenie. Co ciekawe, podłogę można wysunąć i oddzielnie umyć, co jeszcze bardziej upraszcza cały proces. Jest to zdecydowanie przydatna funkcjonalność.

Innymi ciekawymi rozwiązaniami zastosowanymi w tej ofercie jest możliwość złożenia całej klatki w przypadku, kiedy z niej nie korzystamy. Gwarantuje nam to kompaktowość. Pamiętajmy oczywiście, że produkt wyposażony został w dwoje drzwi – z frontu i z boku.

Niestety, podobnie jak i poprzednik, kennelowa klatka dla psa charakteryzuje się niezbyt zadowalającą trwałością, a to wszystko przez wykorzystanie bardzo cienkich drutów metalowych. Co prawda gwarantują one lekkość, lecz w przypadku niesfornych, dużych psów, mogą okazać się niewystarczające.

Zalety:

• Bardzo lekka klatka
• Wiele funkcji usprawniających czyszczenie;
• Możliwość złożenia klatki;
• Drzwi z frontu i z boku.

Wady:

• Nie dla dużych psów;
• Mało trwałe druty metalowe.

3. Klatka Kennelowa dla Psa XXL

kennel dla psa

Kupując klatkę dla bardzo dużego psa, należy zagwarantować mu wystarczającą ilość miejsca. To natomiast oznacza, że będziemy musieli także wydać więcej na klatkę, która waży więcej. Idealnym wyborem jest jednak klatka w wersji Premium, gdyż pomimo dużej ceny i wagi, oferuje wystarczające funkcjonalności i trwałość.

Klatka oferuje nam rozmiary 121x76x82 cm. Oznacza to, że otrzymujemy tutaj największą klatkę kennelową dla psa w całym rankingu. Co ciekawe, twórcy wyposażyli swoje urządzenie we wszystkie niezbędne funkcje, które poprawiają wygodę oraz wpływają na funkcjonalność urządzenia.

Bardzo ważnym elementem jest możliwość wysunięcia tacy podłogowej do jej wyczyszczenia. W połączeniu z bardzo trwałym, aczkolwiek prostym w czyszczeniu tworzywem sztucznym, w dosłownie kilka minut możemy obmyć i doprowadzić tacę do porządku.

Samo przenoszenie także jest bardzo proste. Możemy tutaj liczyć na uchwyt, który przekładać możemy na każdą ze stron. W połączeniu z możliwością złożenia klatki w formę walizki, jest to świetnie zaprojektowane, kompaktowe rozwiązanie.

Sama konstrukcja pozbawiona została ostrych elementów, co ma niebywale ważne znaczenie w przypadku zwierząt. Bardzo często pupile będą szaleć w klatkach, a usunięcie wszystkich niebezpiecznych miejsc będzie niezwykle istotne dla ich bezpieczeństwa.

Samo wykonanie nie jest najwyższej jakości. Pręty główne, konstrukcyjne, są nieco cienkie jak na wielkość klatki oraz przeznaczenie. Duże psy bez problemu poradzą sobie z wygięciem klatki.

Jednakże, takie rozwiązanie było wymagane w celu ograniczenia i tak już dużej wagi oraz samej ceny.

Zalety:

• Bardzo duża klatka;
• Wiele funkcji usprawniających korzystanie z klatki;
• Bardzo łatwa w czyszczeniu;
• Świetny komfort przenoszenia.

Wady

• Duże psy mogą bardzo łatwo wygiąć klatkę;
• Wysoka cena;
• Duża waga.

4. Metalowa Klatka Kennelowa dla Psa 76/52/59

klatka dla psa opinie

Biorąc pod uwagę wielkość klatki oraz jej cenę, jest to z pewnością nieco kosztowna opcja. Jednakże, oferuje nam ona o wiele lepszą trwałość niż poprzednie, a także podobne funkcje i opcje usprawniające korzystanie z produktu.

Przede wszystkim warto wspomnieć o rozmiarach, które wynoszą 79x52x59 cm. Jest to rozmiar M, który tak naprawdę przewidziany jest dla małych psów. Oferuje nam szereg funkcjonalności, które spotkać mogliśmy w poprzednich rozwiązaniach.

Przede wszystkim po raz kolejny zastosowano tutaj wysuwaną podłogę z tworzywa sztucznego, co jest niesamowitym ułatwieniem podczas sprzątania. Dodatkowo, w przypadku niekorzystania z klatki, możemy ją złożyć w walizkę, aby zajmowała bardzo mało miejsca.

Sama konstrukcja jest bardzo wytrzymała. O ile grubość prętów jest przeciętna, bo wynosi od 4 do 3 mm (w zależności czy to pręty konstrukcyjne, poziome czy pionowe), sposób wykonania jest bardzo trwały i odporny na zniszczenia.

Tak jak i poprzednie produkty, mamy tutaj do czynienia z dwojgiem drzwi oraz z zamkami w kształcie litery L. Te natomiast oferują bardzo trwałą i bezpieczną ochronę przed przypadkowym otwarciem.

Niestety, jest to bardzo droga oferta o podwyższonej wadze, co w przypadku nieco małego produktu jest z pewnością minusem.

Zalety:

• Bardzo trwała konstrukcja;
• Drzwi frontowe i boczne;
• Bardzo prosta w czyszczeniu;
• Kompaktowy rozmiar.

Wady:

• Wysoka cena;
• Duża waga.

Jaka klatka dla psa okaże się najlepsza? Sprawdź te parametry!

Z uwagi na to, że na rynku wielu producentów oferuje swoje klatki kennelowe, bardzo istotne jest, aby pamiętać o kilku charakterystycznych cechach. Mają one znaczny wpływ na konstrukcję klatki oraz jej wytrzymałość.

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na rozmiar kupowanego produktu. Oprócz tego, materiał wykonania będzie równie istotny. Należy zauważyć, że na stabilność i odporność konstrukcji niebagatelny wpływ ma także grubość metalowych drutów.

Pamiętajmy natomiast o użytkowości oraz o tym czy produkt jest funkcjonalny i oferuje szereg udogodnień. Opinie klatki kennelowej dla psa również nas wspomogą i mogą okazać się bardzo ciekawym źródłem dodatkowych informacji. Więcej danych znajdziecie natomiast tutaj: https://lalazoo.pl/blog/post/wybieramy-klatk-kennelow-ndash-czyli-3-najwa-niejsze-pytania-ndash-jak-jak-i-dlaczego.

Rozmiar klatki oraz wielkość psa

Pierwszym i jednym z ważniejszych elementów, o jaki musimy zadbać, to właściwie dobrana wielkość klatki. Nasz czworonóg musi mieć tyle miejsca, aby bez najmniejszych problemów się w klatce obrócić, przeciągnąć, stanąć prosto czy po prostu się położyć.

Z tego względu dla dużych psów warto szukać klatek o rozmiarze większym niż 120x75x80 cm. Jeśli chodzi o psy średnie, to wystarczającym rozmiarem będzie 105x70x75 cm. Mniejsze zwierzaki będą czuć się komfortowo w klatkach 75x50x60 cm.

Co ciekawe, niektóre produkty oferują nam specjalną funkcję wydzielenia przestrzeni dla szczeniąt, aby podczas transportu nie stała im się krzywda.

Polecana ze względu na rozmiar Klatka Kennelowa dla psa XXL

kennel dla psa

Polecana ze względu na materiał wykonania – Metalowa klatka Kennelowa dla psa 76/52/59

klatka dla psa opinie

Materiał wykonania oraz wytrzymałość

Upewniwszy się, że nasz pupil będzie się czuł wystarczająco komfortowo w klatce, należy następnie zapoznać się z danymi informującymi nas o jakości wykonania oraz o materiale, jaki użyto do produkcji. Chodzi tutaj przede wszystkim o jakość drutów oraz o podkładkę.

Z uwagi na to, że wkładki podłogowe bardzo szybko się brudzą, należy szukać tylko takich urządzeń, które wyposażone zostały w tacę z tworzywa sztucznego. Nie jest to co prawda najbardziej komfortowa opcja, lecz dzięki odporności na uszkodzenia oraz łatwości w czyszczeniu, jedno z najlepszych rozwiązań.

Jeśli chodzi o pręty, to przede wszystkim muszą one być wykonane z metalu. To zagwarantuje nam odpowiednią trwałość, szczególnie jeśli druty konstrukcyjne będą oferowały nam grubość większą niż 4 mm. Pozostałe druty (poziome i pionowe) mogą być nieco cieńsze, lecz im grubsze, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygięcia ich przez zwierzaka.

Udogodnienia i funkcjonalność

Bardzo istotnym elementem każdego zakupu będzie atrakcyjna funkcjonalność. Wielu producentów umożliwia nam wysunięcie tacki podłogowej w celu jej szybszego i dokładniejszego wyczyszczenia. Co więcej, gwarantują nam także możliwość złożenia klatki w walizkę, co ułatwia transport oraz oferuje kompaktowość.

Znalezienie wygodnego i właściwie wykonanego urządzenia będzie z pewnością bardzo istotne i pomoże nam nieco bardziej zadbać o komfort naszego zwierzaka oraz o inne udogodnienia, w tym dotyczące łatwości czyszczenia czy przenoszenia.

Polecana ze względu na funkcjonalność Duża Klatka Metalowa 90/56/63

klatka kennelowa dla psa ranking

Polecana ze względu na Opinie Użytkowników – Duża Klatka Kennelowa 108x70x77

klatka kennelowa dla psa opinie

Klatka kennelowa dla psa opinie 2024

Komentarze innych osób, które już zakupiły i zaczęły testować daną klatkę, mogą zwrócić naszą uwagę na tę stronę zakupu, o której nie pomyśleliśmy. Nic więc dziwnego, że opinie klatki dla psa są bardzo istotne i odegrają kluczową rolę w naszej decyzji.

Pochlebne komentarze mogą dotyczyć nie tylko jakości wykonania, ale także wygody oraz odporności na uszkodzenia. Ponadto uwagi pozostałych kupujących mogą zweryfikować, czy dane podane przez producenta rzeczywiście odzwierciedlają ich prawdziwy stan.

jaka klatka dla psa

Podsumowanie rankingu klatek dla psów 2024

Wybór klatki dla psa, o ile z pozoru prosty, wymaga od nas ponadprzeciętnej wiedzy i zrozumienia wielu aspektów. Co więcej, informacje dotyczące konkretnych parametrów pozwolą nam określić czy wybrany przez nas produkt rzeczywiście się sprawdzi i będzie dobrze dobranym wyborem pod względem zarówno komfortu jak i udogodnień.

Jeśli jednak powyższe porady zakupowe nie są dla was i po prostu poszukujecie szeroko polecanego rozwiązania, to zwycięzca rankingu okaże się tutaj zdecydowanie faworytem. DUŻA KLATKA METALOWA 108x70x77 gwarantuje przede wszystkim właściwe wykonanie oraz szereg udogodnień i ciekawych funkcjonalności. To wszystko sprawia, że nie musimy martwić się o nieodpowiednią jakość czy o problemy z trwałością.

Podobne artykuły:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką klatkę kennelową dla psa wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Adam

Nie mamy dużego dużego psa ale myślę , że musi się czuć swobodnie. Jak ktoś przychodzi, to sam wchodzi, do swojej klatki Kennelowa dla Psa XXL  jest to dobre rozwiązanie, bo pies ma dużo miejsca.

 by Antonina

My potrzebowaliśmy małej i szybko składanej klatki dla Psa. Dlatego używamy Kennelowa dla Psa 76/52/59. Normalnie jest schowana, ale jak ktoś przychodzi, to wyciągamy i rozkładamy w kulka sekund.

 by Piotrek

My szukaliśmy klatki, która ma wejście z frontu i, od boku. Znaleźliśmy KLATKA METALOWA 90x56x63. U nas pasuje idealnie i Klemens też, ma dużo miejsca w środku.

 by Bonifacy

Mamy dużego psa, dla tego kupiliśmy DUŻA KLATKA METALOWA 108x70x77. Jest dobrze wykonana a przede wszystkim bezpieczna.

 by Remik

My stosujemy klatkę dużą KLATKĘ METALOWĄ 108x70x77. Jest bardzo solidna, co ważne ma dwa wyjścia i oczywiście usuwaną szybko podłogę. Można ją szybko schować.