Upalne dni to jeden z większych wrogów zwierząt. Z uwagi na ich stałocieplność oraz bardzo często duże upierzenie, nie radzą sobie dobrze w gorące dni. Wiele osób zastanawia się jak zrobić basen dla psa, w którym mógłby spędzać upalne dni. Inni natomiast nie chcą poświęcać swojego wolnego czasu na własnoręczne konstrukcje i szukają już gotowych opcji, które będą gwarantowały dobrą jakość i świetne parametry.

Jednakże jak dokładnie wybrać takie urządzenie? Czym się kierować? Czy potrzebny będzie nam basen dla psa 160×30 cm czy może wystarczy nam nieco mniejsze rozwiązanie? W celu znalezienia odpowiedzi na to pytanie, musimy przede wszystkim pamiętać o rozmiarze naszego psiaka i też o tym czy z basenu będzie korzystać jedno zwierzę czy więcej. O czym jeszcze trzeba pamiętać decydując się na taki zakup?

W celu pomocy, przygotowaliśmy dziś zestawienie, a w nim aż 7 różnych produktów. Każdy z przedstawionych basenów dla psów gwarantuje nam niezwykle zróżnicowaną charakterystykę. Jednakże, w każdym przypadku kierowaliśmy się trwałością, funkcjonalnością oraz prostotą w obsłudze. Dodatkowo istotne okazały się a także pojemność czy też kompaktowość po złożeniu. Sprawdź zatem która opcja okazała się najlepsza!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Basen składany 160x30cm

9.9

Drogi


 

Basen składany 120x30cm

9.8

Średnia


 

Basen składany 80x30cm

9.7

Tani

Basen ogrodowy 120x30cm

9.6

Drogi


 

Basen czerwony 160x30cm

9.5

Średnia


 

Basen Niebieski 120x30cm

9.3

Średnia


 

Basen wytrzymały 160x30cm

9.2

Średnia


 

BASEN DLA PSA ZWIERZĄT SKŁADANY 160x30cm Niebieski

Praktyczny basen ogrodowy dla zwierząt o szerokim zastosowaniu. Dostępny w czterech przyjemnych kolorach zewnętrznych – wewnątrz zawsze jest odcień niebieskiego. Produkt przychodzi w plastikowym opakowaniu zapinanym na suwak, z poręcznymi uchwytami ułatwiającymi przenoszenie. Basen jest składany, łatwy w przechowywaniu. Dołączona gwarancja jest ważna przez dwanaście miesięcy, co uznać możemy za krótki okres ochronny.

Ciekawostką związaną z tym producentem jest fakt, że wraz z zamówieniem sprzedawca wysyła do nas darmowy prezent w postaci dwóch zaślepek i kleju, aby zatuszować ewentualne uszkodzenia na przyszłość oraz silikonową myjką zakładaną na rękę. Po rozłożeniu basen ma kształt okręgu. Średnica podstawy to 160 cm, wysokość bocznej ściany 30 cm. Jest to więc standardowy basen dla psa 160×30.

Produkt wykonano z nietoksycznego materiału PVC odpornego na delikatne zadrapania. Pojemność to 600 litrów, grubość ścianki 45 cm. Pusty basen waży nieco ponad 7 kg. W jego wnętrzu znajduje się pomocna miarka pokazująca ilość wody w litrach i centymetrach sześciennych. Ściany są wzmocnione panelem kompozytowym. Z boku umieszczono mocny plastikowy odpływ z zakrętką.

Basen ułatwia kąpanie psa w ciepłe dni i może stać się ochłodą dla zmęczonego upałem pupila. Produkt stanowi także pojemnik na piasek dla małych dzieci lub miejsce na plastikowe piłeczki.

R

Zalety

• Wewnętrzna miarka;
• Myjka w cenie basenu;
• Duży rozmiar;
• Praktyczna torba do przechowywania;
• Kompaktowy po złożeniu.
Q

Wady

• Bardzo dużo waży;
• Odporny jedynie na delikatne przetarcia.

BASEN DLA PSA ZWIERZĄT SKŁADANY 120x30cm Niebieski

Jeśli powyższa opcja była za duza, to warto sprawdzić basen dla psa 120×30. Jest to składany basen ogrodowy dla zwierząt w kolorze niebieskim. Istnieje możliwość wybrania jednego z trzech kolorów. Złożony produkt przychodzi zapakowany w przezroczystą plastikową torbę z uchwytami, instrukcją obsługi oraz dwiema łatami i klejem. To ciekawy zestaw gwarantujący wszystkie niezbędne akcesoria.

Co ciekawe, torba sprawdza się podczas transportu oraz jako pokrowiec do przechowywania. Produkt zebrał pozytywne recenzje, lecz nie możemy liczyć na długi okres gwarancyjny. Basen jest oczywiście przeznaczony dla zwierząt, jednak można go zastosować również jako piaskownicę dla dzieci. Oczywiście w tym celu należy utrzymywać w należytej czystości.

Gadżet ułatwia umycie i ochłodzenie psa w gorące, letnie dni. Zaletą jest łatwe opróżnianie za pośrednictwem bocznego zaworu w postaci zakrętki. Składanie i rozkładanie jest szybkie i proste. Materiał, z którego powstał basen to przyjazny dla środowiska PVC odporny na zarysowania psimi pazurami. Dno jest antypoślizgowe.

Wymiary po rozłożeniu to 120 cm średnica i 30 cm wysokości. Ściany są wzmocnione, co zapobiega ich zapadaniu się do wewnątrz. Pojemność basenu wynosi 400 litrów. Pusty basen waży około 5 kilogramów. Nie należy rozstawiać gadżetu na nierównej powierzchni. Przed umieszczeniem go na ziemi powinno się usunąć wszelkie przeszkody, np. szyszki, ponieważ mogą uszkodzić dno.

R

Zalety

• Boczny zawór;
• Dodatkowa torba;
• Mata antypoślizgowa;
• Mocna konstrukcja.
Q

Wady

• Przeciętna pojemność;
• Krótki okres gwarancyjny.

Basen dla psa kota zwierząt składany kojec 80 x 30

Jeżeli zależy nam na zakupie plastikowego basenu dla psa ze świetnymi opiniami, to ten wybór będzie z pewnością atrakcyjny. Jest to rozporowy basen dla zwierząt, którego nie trzeba pompować. Przeznaczony jest do stosowania w ogrodzie lub na działce, na zewnątrz. Atrakcyjna cena, szczególnie w porównaniu do wysokiej jakości oferowanego produktu. Ponadto dołączona jest dwuletnia gwarancja. Pamiętajmy także o tym, że basen może stanowić także kojec lub piaskownicę dla dzieci.

Przeznaczony głównie dla psów, które chcą się ochłodzić w ciepły dzień lub jako wanna do pielęgnacji zwierzaka. Basen składa się do niewielkich rozmiarów, co znacznie ułatwia przechowywanie. Posiada także zawór odpływowy dla łatwego i szybkiego spuszczenia wody. Dostępny w trzech kolorach – niebieskim, żółtym lub czerwonym.

Wymiary można uznać za zarówno wadę, jak i zaletę. Średnica 80 cm i wysokość 30 cm gwarantuje bardzo kompaktowe rozwiązanie o ściankach wystarczająco wysokich, aby psiak mógł na spokojnie potaplać się w wodzie bez rozlewania jej na około. Co więcej, ścianki są wzmocnione i sztywne, a podłoga wyłożona antypoślizgowym filcem.

Waga pustego basenu to niecałe 2 kilogramy. Stworzony z bezpiecznego i trwałego materiału PVC, który jest równocześnie bardzo szczelny. Zbiornik zawsze rozkładać na płaskiej, oczyszczonej ze wszystkich przeszkód powierzchni, aby uniknąć ewentualnego rozerwania podłoża. Składanie i rozkładanie jest łatwe, szybkie i intuicyjne.

R

Zalety

• Kompaktowy produkt;
• Nie wymaga pompowania;
• Antypoślizgowa powierzchnia;
• Bezpieczny;
• Niska waga.
Q

Wady

• Bardzo mała pojemność;
• Nieco wysokie ścianki dla małych ras psów.

OGRODOWY BASEN DLA PSA PSÓW 120x30cm PS

Duży basen ogrodowo-działkowy dla psów stworzony został z myślą o nieco większych czworonogach. Może być wykorzystywany również w roli kojca albo piaskownicy dla naszych pociech. Jest to model rozkładany, bez potrzeby pompowania. Specjalnie wzmocnione ścianki zapobiegają zapadaniu się zbiornika do wewnątrz.

Basen idealnie sprawdza się jako miejsce do mycia psa, ponieważ zwierzę ma dużo miejsca, które łatwo wyczyścić i opróżnić z wody oraz sierści bez zapychania rur. Z boku znajduje się zakręcany otwór służący jako odpływ. Zbiornik jest niebieski z zewnątrz i granatowy wewnątrz, ale dostępny jest wariant czerwono-fioletowy.

PVC, z którego go stworzono, jest nietoksycznym materiałem odpornym na zadrapania. Mamy tu więc do czynienia z basenem plastikowym dla psa o trwałej charakterystyce. Opcję tą można w łatwy sposób złożyć i przechowywać w domu lub w garażu. Średnica produktu po rozłożeniu wynosi 120 cm, a wysokość ściany – 30 cm.

Produkt został objęty gwarancją trwającą jeden miesiąc, a więc to bardzo krótki czas ochrony. Zebrał on jednak dużo pozytywnych ocen. Jest to wytrzymały i solidny basen, który można wykorzystać na kilka sposobów. Producent ostrzega nas jednak i radzi, aby przed umieszczeniem zwierzaka w środku, upewnić się, że ma on przycięte pazury. W przeciwnym razie może uszkodzić dno basenu.

R

Zalety

• Szerokie zastosowanie;
• Praktyczny odpływ;
• Mocne ściany;
• Możliwość złożenia.
Q

Wady

• Brak pokrowca w zestawie;
• Ograniczona kolorystyka do wyboru.

BASEN DLA PSA ZWIERZĄT CZERWONY 160×30 cm PawHut

Jeżeli pragniemy kupić basen dla dużego psa, to lepiej zdecydować się na średnicę 160 centymetrów. Ten model jest najdroższą propozycją w rankingu 2024 i jednocześnie jedną z największych. Wymiary basenu to właśnie 160 cm w średnicy. Natomiast 30 cm to wysokość ścianek. Jego waga jest dosyć duża, bo pusty waży 7,5 kg.

Propozycja ta stworzona została z bezpiecznego dla ludzi i środowiska tworzywa sztucznego PVC, który jest bardzo wytrzymały, szczelny, odporny na zadrapania oraz przyjemny w dotyku. Basen jest czerwony na zewnętrznej powierzchni i granatowy wewnątrz.

Solidna, wzmocniona ściana składa się z 35 bloków, które się nie zapadają do środka. Zbiornika nie trzeba pompować, wystarczy go rozłożyć, koniecznie na oczyszczonej z przeszkód i płaskiej powierzchni. Dno jest pokryte powłoką antypoślizgową, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Produkt sprawdzi się jako wanna dla psa, kojec dla szczeniaka lub basen czy piaskownica dla dzieci. Idealny latem do ogrodu albo na działkę. W sezonie jesienno-zimowym łatwo go przechowywać, ponieważ składa się do niewielkich rozmiarów. W dolnej części jeden ze ścianek znajduje się praktyczny, zakręcany otwór, który stanowi wygodny odpływ. Basen nadaje się do transportu i łatwo go wyczyścić.

R

Zalety

• Praktyczny odpływ;
• Nie wymaga pompowania;
• Antypoślizgowa powierzchnia;
• Stabilny i duży.
Q

Wady

• Brak pokrowca w zestawie;
• Wysoka cena.

Składany basen dla psa, niebieski, 120 x 30 cm, PVC

Rozkładany basen ogrodowy niewymagający pompowania – to jedna z zalet tego rozwiązania. Wygodny w transporcie, ponieważ po złożeniu zajmuje niewielką powierzchnię i można go schować do torby lub walizki. Materiał, z którego powstał zbiornik to PVC – bezpieczne, nietoksyczne tworzywo sztuczne przyjemne w dotyku, szczelne, trwałe i łatwe w utrzymaniu. Basen jest odporny na delikatne zadrapania i może posłużyć przez kilka lat.

Średnica wynosi 120 cm, a wysokość ściany to 30 cm. Ścianki są usztywnione, co sprawia, że basen się nie zapada i zachowuje kształt. W dolnej części zbiornika znajduje się praktyczny otwór z czarną, plastikową nakrętką stanowiący odpływ. Dzięki niemu opróżnienie basenu jest łatwe i szybko przebiega.

Pusty basen waży niecałe 3 kg, co jest bardzo niską wagą jak na ten rozmiar produktu. Z zewnątrz jest jasnoniebieski, wewnątrz granatowy. Dno jest antypoślizgowe co skutecznie zapobiega ewentualnym upadkom. Produkt zapewnia psu ochłodę w czasie upału oraz nadaje się jako wanna polowa, aby umyć zwierzę na posesji. Basen zebrał same pozytywne opinie od zadowolonych użytkowników. Producent dodaje do przedmiotu kartę gwarancyjną ważną przez dwa lata.

R

Zalety

• Stabilna konstrukcja;
• Nie wymaga pompki;
• Składany;
• Mata antypoślizgowa poprawiająca bezpieczeństwo.
Q

Wady

• Brak pokrowca.

Wytrzymały Składany Basen dla psa 160×30

Kolejny bardzo duży basen ogrodowy z dwuletnią gwarancją. Opcja ta jest dosyć droga, lecz istnieje możliwość zakupu urządzenia po promocyjnej cenie. Kolory produktu to jasnoniebieski z zewnątrz i czarny wewnątrz. Średnica basenu wynosi 160 cm, wysokość bocznej ściany 30 cm. Główną zaletą jest to, że basen rozkłada się bez użycia pompki. Po złożeniu zajmuje mało miejsca, co sprawdza się w przechowywaniu oraz w transporcie.

Sztuczne tworzywo PVC, czyli plastik, z którego wykonano produkt, jest trwałe, przyjemne w dotyku i odporne na słońce. Kolory nie tracą nasycenia po czasie. Boczny zawór ułatwia opróżnianie zbiornika, co jest niewątpliwą zaletą. Basen można z łatwością wyczyścić. Antypoślizgowe dno zapewnia bezpieczeństwo użytkownika. Ścianki są dodatkowo wzmocnione, aby się nie zapadały.

Produkt zapewnia ochłodę w upalne dni. Sprawdza się również jako zewnętrzna wanna umożliwiająca szybkie i łatwe umycie psa. Basen można wykorzystać również w inny sposób, np. jako kojec lub piaskownicę dla dzieci. Składanie i rozkładanie nie stanowi problemu, jest intuicyjne. Materiał szybko schnie, na słońcu wystarczy dosłownie kilka minut, aby produkt był gotowy do schowania.

R

Zalety

• Praktyczny odpływ;
• Szybko schnie;
• Łatwy do złożenia;
• Dwuletnia gwarancja.
Q

Wady

• Brak pokrowca w zestawie;
• Nieco wysoka cena.

W jaki sposób wybrać odpowiedni basen dla naszego czworonoga? Poradnik zakupowy 2024 i najciekawsze informacje

Baseny dla psa służą przede wszystkim jako dodatkowa atrakcja. Jeśli jednak nie chcemy myć psa wewnątrz, to będą one także bardzo istotnym elementem pielęgnacyjnym naszego zwierzaka. Z uwagi jednak na nieco inną charakterystykę naszych czworonogów, zakup odpowiedniego basenu wymaga przede wszystkim wiedzy na temat tych urządzeń, aby uniknąć zakupu tak zwanego kota w worku.

Dlatego podczas poszukiwań idealnego basenu weźmy pod uwagę rozmiar basenu. Wraz z rozmiarem, istotna będzie waga urządzenia. To natomiast wpłynie na komfort z używania produktu, a także na kompaktowość. Oprócz tego, kluczowe okaże się wykonanie. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie zwierząt ani też o rozwiązaniach ułatwiających korzystanie z urządzenia.

Wybierając idealny basen dla naszego zwierzaka pamiętać też trzeba o cenie oraz o opiniach innych użytkowników. Kluczowe okażą się parametry takie jak pojemność. Jednakże, ważne jest też sprawdzenie akcesoriów dodatkowych i wyposażenia. Ponadto niektórzy z was mogą uznać dane w poniższym artykule za bardzo istotne: https://myanimals.com/pl/rasy/psy-rasy/zabawy-w-basenie-propozycje-dedykowane-psom/

Rozmiar zwierzęcia to istotna kwestia wpływająca na rozmiar basenu

Zanim zdecydujemy się na zakup basenu, musimy przede wszystkim pamiętać o rozmiarze zwierzęcia oraz o tym czy w basenie bawić się będzie jeden pupil czy może więcej. Zakup mniejszego, a co za tym idzie i tańszego rozwiązania wydaje się dobry w przypadku psów ras średnich i mniejszych. Największe psiaki nie będą czuły się komfortowo wewnątrz basenu.

Jeśli chodzi o rozmiar, to istotne są dwa parametry, a mianowicie średnica basenu oraz wysokość ścianek. W większości przypadku mamy do czynienia z wysokością na poziomie 30 centymetrów, co w przypadku psów dużych i średnich jest odpowiednie. Małe mogą mieć mały problem ze wskoczeniem do basenu. Najmniejsze zdecydowanie uznają takie rozwiązanie za odpychające.

Jeśli chodzi o średnicę, to dla psów większych zalecamy wybierać wyłącznie baseny o średnicy powyżej 130 cm. Bardzo częstą rekomendacją są urządzenia o średnicy 160 cm z uwagi na ich sporą dostępność oraz bardzo dobrą wymiarówkę dla największych zwierzaków.

BASEN DLA PSA ZWIERZĄT SKŁADANY 160x30cm Niebieski

basen plastikowy dla psa

Wytrzymały Składany Basen dla psa 160x30

basen dla psa

Materiał wykonania także kluczowy

Kolejny kluczowy element, który jest istotny z perspektywy wyboru właściwego basenu, to oczywiście materiał. W przeciwieństwie do standardowych basenów ogrodowych przygotowanych dla dzieci, baseny dla zwierząt muszą być o wiele bardziej wytrzymałe, co pozwoli zwierzęciu na bezproblemowe korzystanie bez ryzyka uszkodzenia.

Bardzo często mamy więc do czynienia z plastikowym basenem dla psa. W połączeniu z możliwością zakupu basenu bez potrzeby pompowania, daje nam to o wiele większą trwałość. Oczywiście kluczowe jest też upewnienie się, że opcja ta została odpowiednio wzmocniona – szczególnie w przypadku ścianek.

Większość gadżetów tego typu oferuje możliwość złożenia. Dzięki temu ich ścianki są bardzo sztywne, co poprawia stabilność basenów. Oczywiście nie każdy materiał PVC jest równy, tak więc w tej kwestii przydatne okażą się opinie innych użytkujących.

Zwróćmy też uwagę na inne ważne cechy szczególne

Zakup basenu powinien przede wszystkim oferować nam odpowiednią trwałość i pewność w korzystaniu z urządzenia przez wiele lat. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o bezpieczeństwie. Jednym z kluczowych elementów poprawiających właśnie ten aspekt jest zakup basenu ze specjalną matą antypoślizgową. W ten sposób ograniczamy możliwość poślizgnięcia się psa i zranienia się w łapę.

Dodatkowo warto też zweryfikować pojemność basenu. Oczywiście im większa pojemność tym lepiej w przypadku większych psiaków. Jeśli jednak zależy nam też na stosunkowej oszczędności, to warto dowiedzieć się jaka jest zalecana ilość wody i pojemność basenu.

BASEN DLA PSA ZWIERZĄT SKŁADANY 160x30cm Niebieski

basen plastikowy dla psa

BASEN DLA PSA ZWIERZĄT CZERWONY 160x30 cm PawHut

basen dla dużego psa

Naszą uwagę powinna przykuć też funkcjonalność i udogodnienia

Zakup urządzenia powinien być przede wszystkim uprzedzony dokładną lekturą jego funkcji i udogodnień. W ten sposób mamy pewność, że opcja ta charakteryzuje się wieloma atrakcyjnymi usprawnieniami. Jednym z takich przykładów jest oczywiście wcześniej wspomniana podłoga z funkcją antypoślizgową.

Oprócz tego, musimy także pamiętać o tym czy jest to produkt do pompowania czy jednak tego nie wymaga. Oczywiście upewnijmy się też czy łatwo go rozłożyć i złożyć, a po złożeniu czy można go przechowywać w bardzo prosty i bezproblemowy sposób.

Oczywistym udogodnieniem będzie natomiast zakup sprzętu z zaworem bocznym, który umożliwi łatwe spuszczenie nalanej wcześniej wody. Usztywniane ścianki to kolejny sposób na usprawnienie basenu i zagwarantowanie stabilności.

Składanie, przechowywanie i ogólny komfort z korzystania

Komfort związany z transportem takiego basenu jest całkiem istotny, szczególnie jeśli nasza działka znajduje się na sporym dystansie od mieszkania. Dlatego bardzo ważne jest, aby zakupione urządzenie gwarantowało prosty transport. Chodzi tutaj o szybkie i bezproblemowe złożenie czy rozłożenie urządzenia.

Upewnijmy się też, że opcja jest bardzo lekka. Czasami baseny mogą ważyć nieco ponad kilogram czy 2 kilogramy. Te większe jednak są o wiele cięższe. Waga produktów o średnicy 160 cm może wynosić nawet i 7-9 kilogramów. Jednak nawet i takie kolosy są dostępne w nieco mniejszym przedziale.

Basen dla psa kota zwierząt składany kojec 80 x 30

plastikowy basen dla psa

BASEN DLA PSA ZWIERZĄT SKŁADANY 120x30cm Niebieski

basen dla psa plastikowy

Wyposażenie dodatkowe i akcesoria

Gdy już złożymy taki basen, warto mieć specjalne linki, które utrzymają nasz przedmiot w identycznym stanie, co zaraz po złożeniu. Oczywiście jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w specjalny pokrowiec, który został idealnie dostosowany do rozmiaru basenu po złożeniu. Te pokrowce oferowane są ze specjalnymi uchwytami, które ułatwią w bardzo dużym stopniu przenoszenie basenów.

Ciekawymi akcesoriami dostępnymi w niektórych ofertach są też specjalne naklejki przygotowane przez producentów. Te zaślepki mają za zadanie uszczelnić produkt w przypadku gdy pies rozerwie go – czy to zębami czy pazurami.

Basen dla psa opinie i stosunek jakości do ceny

Wysokie opinie oraz rekomendacje od innych użytkowników to z pewnością ciekawy sposób na znalezienie idealnego basenu dla naszego psiaka. Oczywiście pamiętać musimy o tym, że warte uwagi są jedynie komentarze pochodzące od zweryfikowanych kupujących, którzy to rzeczywiście zakupili produkt. Potwierdzają oni to zdjęciem zakupionego produktu.

Cena za basen także może być dodatkową zaletą lub, w przypadku bardzo dużych i wytrzymałych basenów, i wadą. Nie musimy jednak przepłacać tylko po to, aby cieszyć się solidnym wykonaniem. Wystarczy porównać poszczególne parametry i udogodnienia oferowane przez różnych sprzedawców. Wtedy będziemy mogli określić którą opcję warto kupić bazując na zebranych informacjach.

Podsumowując ranking plastikowych basenów dla psa 2024

BASEN DLA PSA ZWIERZĄT SKŁADANY 160x30cm Niebieski to produkt, który zwycięża w rankingu 2024 z uwagi na bardzo dużą pojemność, świetne wykonanie, a także bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Oczywiście nie można też zapomnieć o dodatkowych akcesoriach czy też o pokrowcu do transportu. Wysokie opinie basenu dla psa były potwierdzeniem jakości i słuszności tej tezy.

Oczywiście każdy z nas ma inne preferencje. Niektórzy szukają większego, a inni mniejszego rozwiązania. Dlatego zanim podejmiecie finalną decyzję, sprawdźcie pozostałe produkty, które pojawiły się w rankingu. Jeśli żadna opcja nie przypadnie wam do gustu, to świetną propozycją będzie znalezienie idealnego rozwiązania na własną rękę – przy pomocy zebranych informacji.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie szelki dla maltańczyka wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Anka

Nie chciałam za bardzo kupować obroży, bo stwierdziłam, że bardziej komfortowe będą szelki. I muszę przyznać, że te trixie premium są super. Okazały się strzałem w dziesiątkę dla mojego psiaka i wcale mu nie przeszkadzają w spacerowych szaleństwach 🙂

 by Xawier

Szelki muszą być wygodne i bezpieczne. Idealne dla mojego psiaka okazały się lekkie szelki. Mają ładne wstawki odblaskowe i widać, że psu nie przeszkadzają w noszeniu. Ważne, że czuje się w nich dobrze.

 by Junona

Opinie są naprawdę różne i w pewnym momencie to zupełnie nie wiedziałam, czy kupić dla psa obrożę, czy też szelki. Jednak stwierdziłam, że świetne dla niego będą szelki trixie premium, ponieważ moja siostra też takie stosuje i swojego pupila. To był naprawdę dobry wybór.

 by Nenufar

Wydawało mi się, że pies będzie się lepiej czuł w szelkach niż w obroży, dlatego kupiłam Nobby Mesh. Są oddychające i bezuciskowe. Widać, że piesek czuje się w nich komfortowo. Serdecznie je polecam.

 by Teosia

Jakoś nigdy nie przypadła mi do gustu obroża i zawsze wydawało mi się, ze dla psiaka będą lepsze i bardziej wygodne szelki. Dlatego kupiliśmy te trixie premium Guard, które są naprawdę bardzo fajne. Widać, że nasz pupil czuje się w nich bardzo dobrze.

 by Ramona

Jakoś zawsze wolałam u mojego Funfla bardziej szelki niż obrożę. Wydawało mi się, że po prostu bardziej swobodnie się w niej czuje. Ostatnio wymieniałam mu na nowe i kupiłam te lekkie szelki. One są naprawdę ładne i widać, że psiak czuje się w nich super.