Właściwe odżywianie się naszego pupila jest kluczowe nie tylko podczas dojrzewania kotka, ale także gdy będzie już dorosły. Dlatego kluczowe jest właściwe dobranie pokarmu, aby ten charakteryzował się nie tylko właściwą wartością energetyczną, ale także odpowiednimi składnikami oraz oczywiście smakiem.

Jaka mokra karma dla kota okaże się jednak najlepsza, gdy na rynku w 2024 roku pojawiło się tak wielu producentów? W ostatnim czasie trudno jest podjąć decyzję bez poświecenia wielu godzin na zbieranie informacji czy po prostu zapoznaniu się z opiniami ekspertów na temat produktów. Dlatego aby pomóc wam w decyzji, przygotowaliśmy ranking mokrych karm dla kota.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Animonda Carny Adult

9.9

Droga


 

Saszetki Whiskas MIX

9.8

Tania


 

Purina GOURMET GOLD

9.7

Średnia


 

Dolina Noteci Rafi

9.6

Droga


 

FELIX saszetki MIX

9.5

Średnia


 

SHEBA Sauce Soczyste

9.4

Średnia


 

BASIL KARMA MIX

9.4

Średnia

Na dzisiejszej liście znalazło się aż 7 bardzo ciekawych produktów, które wyróżniają się przede wszystkim wysoką zawartością mięsa i białka. Należy również mieć na uwadze fakt, że produkty charakteryzują się sporą ilością składników odżywczych, a niektóre innymi zaletami w postaci różnorodnych smaków oraz dużych zestawów i dobrej ceny.

Najlepsza karma mokra dla kota to bez wątpienia Animonda Carny Adult 4 Smaki 12x400G, czyli zwycięzca dzisiejszego rankingu

Mokra karma dla kota po sterylizacji marki Animonda Carny jest sprzedawana w formie 24 puszek po 400 gramów. Produkt jest idealnym źródłem wszelkich niezbędnych składników odżywczych dla kota dorosłego. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości produktów pochodzenia naturalnego karma mokra jest równocześnie smaczna i pożywna dla zwierzęcia aktywnego przez cały dzień lub noc.

Pakiet od Animonda Carny Adult to zestaw 24 puszek wypełnionych karmą mokrą o 8 smakach. Inwestując w produkt właściciel ma więc szansę na optymalne i zróżnicowanie żywienie kota przez dłuższy czas.

Zastosowanie wielomięsnego koktailu składającego się z wołowiny, kurczaka czy jagnięciny decyduje o dobrym smaku i aromacie karmy. Każda propozycja smakowa jest nieco inna, dzięki czemu zestaw spełnia oczekiwania nawet najbardziej wybrednych kotów.

Dzięki zawartości białka zwierzęcego produkt zapewnia odpowiednią regenerację układu mięśniowego i szkieletowego-kostnego dorosłego osobnika. W każdej propozycji znajduje się dodatek w postaci skondensowanej witaminy D3, która wspiera zdrowy wygląd oczu oraz sierści kota dorosłego. Wysoka cena produktu odpowiada jego jakości.

Warto natomiast pamiętać, że jest to nieco kosztowna opcja, a dodatkowo puszki możemy wybrać tylko w zestawie.

R

Zalety

• Bardzo wysoka zawartość mięsa dobrej jakości;
• Dodatek witaminy D3;
• Różnorodność smaków;
• Zestaw wystarczający na dłużej.
Q

Wady

• Wysoki koszt zakupu produktu;
• Puszki występują tylko w zestawie.

Najlepsza karma dla kota i alternatywa dla zwycięzcy to Saszetki Whiskas MIX smaków 120 x 85g/100g

MIX 120 sztuk 100g/85g od firmy Whiskas to uniwersalna propozycja żywienia kota w każdym wieku. Dzięki obecności wielu propozycji smakowych w zestawie zwierzę ma nie tylko szansę na różnorodne dania, ale również na dostarczenie sobie odpowiedniej dawki składników odżywczych. Mega zestaw sprzedawany w wygodnych saszetkach jest inwestycją w dobrej jakości karmę mokrą.

Saszetki Whiskas w formie zestawu wielosmakowego to dobry sposób na zbilansowane żywienie kota, zarówno młodego, jak również dorosłego i seniora. Producent stworzył propozycje składającą się z następujących smaków: kaczka, kurczak, indyk, drób, wołowina, łosoś i tuńczyk, co zapewnia kotu różnorodność i dobry smak każdego dnia.

Karma mokra w formie galaretki jest nie tylko smaczna, ale przede wszystkim łatwa do gryzienia i przełykania. Wysoka zawartość białka na poziomie 12,5% zapewnia zwierzęciu odpowiednie warunki do regeneracji organizmu.

Dzięki zaledwie 2,5% tłuszczu, karma ta jest dietetyczna i gwarantuje odpowiednią wagę kota. Choć pakiet saszetek jest dość drogi, stanowi formę zróżnicowanego żywienia kota w każdym wieku. Pamiętajmy także o tym, że nie zastosowano tutaj ekstraktów roślinnych.

R

Zalety

• Aż 8 smaków do wyboru;
• Niska zawartość tłuszczu;
• Obecność białka zwierzęcego w dosyć wysokiej ilości;
• Dobry stosunek ilości karmy do ceny;
• Uniwersalna karma dla kotów młodych i dorosłych.
Q

Wady

• Drogi, aczkolwiek bardzo duży zestaw;
• Brak dodatkowych ekstraktów roślinnych.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na Purina GOURMET GOLD MIX smaków karma 32x85g, który jest także budżetowym wyborem

Producent kociej karmy Purina stworzył serię GOURMET GOLD z myślą o zróżnicowanym żywieniu kota dorosłego. Produkty sprzedawane w zestawie 32 puszek o masie 85 g zapewnia bezpieczną i zdrową dawkę składników odżywczych na co najmniej pół miesiąca.

Dzięki zastosowaniu dobrej jakości mięsa karma mokra jest nie tylko smaczna i aromatyczna, ale również doskonale uzupełnia dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Zestaw GOURMET GOLD MIX składa się z 24 puszek zawierających mus o smaku wołowiny oraz 8 puszek z musem drobiowym.

Połączenie dobrej jakości świeżego mięsa gwarantuje nie tylko doskonały smak, ale również łatwą przyswajalność karmy. Produkt w formie musu jest łatwy do zjedzenia dla kotów z problemami na tle chorobowym.

Wołowina jest również bogatym źródłem cennych minerałów, takich jak białko, cynk, żelazo i selen. Składniki te mają znaczenie dla pozytywnego wpływu na organizm oraz samopoczucie dorosłego kota. Dodatkowa zawartość 11% białka gwarantuje regenerację mięśni, a witaminy A, D3 i E wzmacniają układ kostny.

Pamiętajmy natomiast, że porcje są duże, a więc karma szybko się kończy.

R

Zalety

• Świeże mięso podstawą karmy;
• Konsystencja paszteciku;
• Duża ilość produktu w zestawie;
• Atrakcyjna cena zakupu mixu.
Q

Wady

• Zestaw starcza jedynie na pół miesiąca;
• Puszki sprzedawane jedynie w zestawie.

Ranking mokrych karm dla kota uzupełnia również Dolina Noteci Rafi Kot bez zbóż MIX 12x400g

Rafi Kot to mokra karma dla kota w formie pasztetu, sprzedawana po 12 sztuk x 400 g. Produkt bezglutenowy w dwóch smakach zapewnia kotu ciekawą formę żywienia przez dłuższy czas. Duże puszki starczają na dłużej, a brak zawartości sztucznych związków konserwujących zapewnia bezpieczeństwo żywienia kota dorosłego oraz jest to idealna mokra karma dla kota seniora.

Produkty obecne w zestawie marki Rafi Kot zawierają aż 65% mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Dotyczy to zarówno propozycji o smaku indyka, jak również kurczaka. Fakt ten odpowiada za doskonały smak i aromat karmy, a także za zapewnienie kotu odpowiedniej dawki dziennego zapotrzebowania na składniki energetyczne.

W mokrej karmie obu wariantów zastosowano 9% białka surowego, który oddziałuje pozytywnie na układ mięśniowy zwierzęcia. Obecność 6% surowego tłuszczu to optymalna jego dawka dzienna, choć nie wspiera procesu odchudzania kota dorosłego.

Dzięki zawartości minerałów i witamin takich jak D3, C, E, tauryna czy cynk organizm kota może się swobodnie regenerować. Produkt przeznaczony dla kotów dorosłych, co oznacza że porcja nie jest dostosowana do kotów rosnących.

R

Zalety

• Bardzo wysoka zawartość mięsa;
• Duże opakowania puszek w zestawie;
• Obecność witamin i minerałów;
• Przystępna cena zestawu.
Q

Wady

• Karma dedykowana kotom dorosłym;
• Produkt nie jest dietetyczny.

Ponadto, Karma 88 x 100 g FELIX saszetki MIX SMAKÓW – 24H to dobre mokre karmy dla kota

Mega pack karmy mokrej dla kota w formie saszetek wielosmakowych marki Felix pozwala na urozmaicenie diety zwierzęcia. Delikatne kawałki w galarecie są łatwe do spożycia, nawet przez koty cierpiące na choroby układu pokarmowego.

Wiele propozycji smakowych zapewnia zwierzęciu różnorodność smakową oraz zapewnia mu odpowiednią dawkę węglowodanów, białek i cennych składników odżywczych. Marka Felix postanowiła stworzyć propozycję dla właścicieli, którzy chcą zainwestować w dobre żywienie swojego kota.

W zestawie znajdują się 22 saszetki z kurczakiem, 22 z wołowiną, a także kolejno po 11 z tuńczykiem, łososiem, kaczką oraz jagnięciną. Dzięki wielu smakom kot nie ma szans znudzić się posiłkiem, a optymalna dawka mięsa zapewnia mu energię na cały dzień aktywności.

Produkt dedykowany dorosłym kotom zawiera białko na poziomie 13%, dzięki czemu doskonale oddziałuje na regenerację układu mięśniowego zwierzęcia. Dodatkowa zawartość kwasów Omega 6 gwarantuje usprawnienie pracy układu trawiennego, a także sprawia, że sierść staje się zdrowa i lśniąca.

Według zaleceń producenta zestaw 88 saszetek starcza na około miesiąc żywienia kota dorosłego. Jest to produkt przygotowany wyłącznie dla kotów dorosłych.

R

Zalety

• Aż 6 smaków do wyboru;
• Wysoka zawartość białka zwierzęcego;
• Dodatek kwasów Omega 6;
• Dobra cena zestawu.
Q

Wady

• Zestaw starcza tylko na miesiąc;
• Karma tylko dla kotów dorosłych.

Kolejna opcja to SHEBA Sauce Soczyste Smaki 85 g 56+56 i również się sprawdzi jako pożywienie dla waszego pupila

Zestaw 112 saszetek marki SHEBA to propozycja nie tylko bogata smakowo, ale również w pełni odżywcza. Wysoka zawartość różnego rodzaju mięsa sprawia, że karma mokra jest smaczna i aromatyczna. Produkt sprzedawany w saszetkach nie tylko jest łatwy w przechowywaniu, ale także w codziennym dawkowaniu.

Producent SHEBA przygotował linię Sauce z myślą o zbilansowaniu i nieoczywistym żywieniu kota w każdym wieku. Uniwersalny mix składa się z 56 sztuk o smaku kurczaka oraz 56 sztuk pełnych mięsa wołowego. Wygodna konsystencja oraz smaczny sos gwarantują zwierzęciu łatwość w przeżuwaniu i gryzieniu.

Substancje mineralne obecne w mokrej karmie wypełniają zapotrzebowanie na mikroelementy. Zboża i cukry dodatkowo uzupełniają mięsną potrawę, zapewniając kotu doskonałą dawkę węglowodanów potrzebną na cały dzień funkcjonowania.

Mega zestaw wygodnych w użyciu saszetek starcza na co najmniej miesiąc do półtora zbilansowanego żywienia kota w każdym wieku. Do każdego zestawu producent dołącza 3 saszetki o smaku kurczaka gratis w postaci prezentu dla właściciela zwierzaka.

R

Zalety

• Duża ilość produktu w ramach jednego zestawu;
• Dwa smaki do wyboru;
• Bogate źródło węglowodanów i tłuszczy;
• Produkt uniwersalny dla kotów w każdym wieku.
Q

Wady

• Karma zawiera zboże;
• Zestaw jest dość drogi.

BASIL KARMA DLA KOTA PUSZKA 415g 60szt MIX SMAKÓW także powinien zachęcić was swoją ilością i dietetycznością

Mokra karma dla kota sprzedawana w zestawie 60 sztuk puszek to propozycja na ciekawe żywienie kota dorosłego. W zestawie znajdują się produkty o różnych smakach, co ułatwia zróżnicowanie żywienie nawet najbardziej wybrednego zwierzęcia. Zawartość dobrej jakości mięsa oraz składników mineralnych zapewnia optymalną dawkę smacznego i odżywczego pożywienia dla aktywnego kota.

Producent Brasil postanowił stworzyć pełnoporcjową karmę dla kotów o smaku łososia, drobiu oraz wołowiny. Zastosowanie trzech smaków zapewnia kotu różnorodność i niweluje ryzyko znudzenia się pokarmem. Dodatkowo każda karma mokra zawiera w swoim składzie naturalne komponenty roślinne, odpowiadające za usprawnienie pracy układu pokarmowego.

Niską zawartość mięsa na poziomie 4% rekompensuje wysoka zawartość witamin A, E i D3. Składniki te są odpowiedzialne za wspieranie układu odpornościowego dorosłego kota. W składzie produktu znajduje się jedynie 4% olejów i tłuszczy surowych, dzięki temu produkty można uznać za dietetyczne.

Sprzedawane w wygodnych puszkach karmy są łatwe w porcjowaniu oraz przechowywaniu. Dodatkowym atutem zestawu jest relatywnie niska cena. Niestety, mięso w produkcie jest na bardzo niskim poziomie, a dodatkowo mamy do wyboru tylko 3 smaki.

R

Zalety

• Duża ilość karmy w zestawie;
• Najlepszy stosunek ilości karmy do ceny;
• Obecność wielu witamin i minerałów;
• Sprzedawana w wygodnych puszkach;
• Produkt dietetyczny.
Q

Wady

• Niska zawartość mięsa w karmie;
• Tylko trzy smaki do wyboru.

Najlepsza karma mokra dla kota 2024 – co wpływa na jakość wyrobu?

Każdemu z nas zależy na tym, aby kotek zajadał się świetnym smakiem i cieszył na myśl o jedzeniu. Dlatego warto pomyśleć nad tym jaka mokra karma dla kota będzie najlepsza, szczególnie kiedy mamy do czynienia z mocno wybrednym zwierzakiem.

Oprócz tak standardowych aspektów jak smak pokarmu, warto zwrócić uwagę na sam skład oraz na to jaka jest zawartość białka w porcji. Oczywiście pozostała proporcja składników analitycznych także ma niezwykle istotne znaczenie na nasz wybór.

Kluczowe jest także, aby wybrać produkt, który charakteryzuje się dodatkami dietetycznymi, czyli witaminami i minerałami. Musimy też pamiętać, żeby zwrócić uwagę na wilgotność pokarmu oraz na to czy jest to uniwersalne rozwiązanie czy przeznaczone wyłącznie dla kotów w konkretnym wieku. Więcej informacji na temat tego jak wybrać dobrą mokrą karmę dla kota znajdziemy tutaj: https://www.koty.pl/mokra-karma/

Kiedy warto zdecydować się karmę mokrą, a nie suchą?

Podczas wyboru idealnego produktu dla kotka warto wiedzieć czy wybrać karmę suchą czy mokrą. W zestawieniu opisaliśmy przede wszystkim karmy mokre, które są niezastąpione w każdej kociej diecie. Musimy przede wszystkim wiedzieć, że taki typ pokarmu bardzo dobrze nawodnia organizm, co jest niezwykle kluczowe dla zdrowia.

Co więcej, jeśli jest to rzeczywiście mokra karma, a nie saszetki bądź galaretki, to bardzo często stopień przetworzenia jest o wiele mniejszy niż w przypadku suchej karmy. Kluczowe jest także wybranie mokrej karmy dla zwierząt, które mają problemy z wypróżnianiem.

Jeśli jednak martwimy się, że mokra karma szybko się popsuje, to warto wiedzieć, że istnieją także galaretki czy saszetki, które po dodaniu wody nabierają odpowiedniej wilgotności.

FELIX saszetki

ranking mokrych karm dla kota

Jaka jest zawartość białka?

Koty to stworzenia mięsożerne, a więc nikogo nie powinno dziwić to, że pierwszym i najważniejszym składnikiem, jaki powinien znaleźć się w karmie jest wysoka zawartość białka pochodzenia zwierzęcego. Oczywiście pamiętajmy, że ze względu na wilgotność białko w składzie analitycznym będzie na o wiele niższym poziomie, niż w suchej karmie.

Dlatego najlepsza mokra karma dla kota oferować może od 10 do 15% białka, co oczywiście przekłada się na bardzo wysoki poziom mięsa. Oczywiście oprócz samego białka, ważne jest także szereg innych komponentów.

Zwróćmy uwagę na skład karmy

Nawet jeśli białko odgrywa kluczową rolę w rozwoju kotka, nie możemy zapomnieć też o innych, niezwykle istotnych składnikach. Bardzo dobrym przykładem jest oczywiście wysoka zawartość warzyw.

Naszą uwagę powinny również przykuć karmy, gdzie dodatki dietetyczne są dostępne w całkiem pokaźnej ilości. Chodzi tutaj o minerały i witaminy, które odpowiadają za poprawną pracę organizmu. Witamina D3, C, E, czy pełen zestaw witamin typu B będą zdecydowanie pożądane.

Drugą, nieodzowną częścią tych dodatków są minerały. Upewnijmy się, że wybrany produkt oferuje cynk, miedź, mangan, jod, żelazo, czy oczywiście kwasy Omega-3 i Omega-6. Wybór wyłącznie tych produktów, które zostały w pełni naturalnie przygotowane i bazują na sprawdzonej kompozycji będzie jak najbardziej trafiony.

Dolina Noteci Rafi

dobre mokre karmy dla kota

ANIMONDA CARNY

tania mokra karma dla kota

Dobre mokre karmy dla kota oferują spory wariant smaków

Nieważne jak zdrowa i dobrze przygotowana karma będzie – jeśli nasz kotek nie będzie nią zainteresowany, okaże się to nieudany zakup. Dlatego warto sprawdzić jak dużo wariantów smakowych producent dla nas przygotował.

Bardzo często możemy wybrać pakiety wielomięsne bądź połączenie wołowiny i kurczaka. Równie często sprawdzeni producenci oferują nam szereg podrobów zwierzęcych (w tym serca, wątróbki, płuca, nerki), ale także królika, jagnięcinę, indyka. Nieco rzadziej spotkać możemy ryby, lecz jest to świetna opcja z uwagi na dużą zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6.

Zwróćmy uwagę na cenę za kilogram

O ile nie jest to typowy czynnik definiujący dobry zakup, to wciąż warto sprawdzić jak dużo zapłacimy za produkt. Warto porównać kilka produktów i gdy zweryfikujemy, że ich porcja jest podobna, będziemy mogli obliczyć jaki jest koszt karmy za kilogram i czy rzeczywiście warto dopłacić do droższej opcji.

BASIL KARMA DLA KOTA

najlepsza mokra karma dla kota

Najlepsza mokra karma dostosowana do potrzeb kotów 2024

Najlepsza mokra karma dla kota to bez wątpienia ANIMONDA CARNY. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko z powodu ogromnego wyboru smakowego, ale także z uwagi na sprawdzony skład, wysoką zawartość mięsa (a co za tym idzie białka), a także ze względu na w miarę akceptowalną cenę.

Jeśli jednak szukamy tańszego bądź mniejszego rozwiązania, to wciąż polecamy produkty, które jako alternatywy znalazły się w rankingu. Gdy zwrócimy uwagę na czynniki definiujące dobry wybór karmy, będziemy mogli wykorzystać zebrane informacje i zakupić świetnie skomponowaną i, co ważniejsze, smaczną karmę dla naszego czworonoga.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką mokrą karmę dla kota wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Marcela

Jeśli chodzi o mokre karmy, to moim ostatnim odkryciem jest marka Animal Island. Nie spotkałam się jeszcze z tak dobrym składem. Świetny stosunek jakości do ceny, mój kot szaleje na punkcie ich indyka z przepiórką 🙂

 by Grażyna

Z mokrej karmy kupujemy Whiskas MIX smaków 120 x 85g/100g  w saszetce. Myślę, że różnorodność smaków, jakość  karmy i cena przekonuje.

 by Stenia

Od dawna kupujemy dla naszych kotków a mam trzy karmę Dolina Noteci Rafi Kot bez zbóż MIX 12x400g . Jest w formie paszczetu więc, nie rozwalają się kawały mięsa, po całym domu. Są , to duże opakowania puszek, co przy takiej ilości kotków ratuję.

 by Agata

Karmienie kota, to nie lada sztuka. postawiliśmy na duży wybór karmy i kupujemy Purina GOURMET GOLD MIX . 32 puszki dają ogromną gamę zróżnicowanego jedzenia. Wystarczy,  na długo i kotu się nie nudzi, to samo jedzenie.

 by Adela

Do naszego schroniska często kupujemy, albo dostajemy BASIL KARMA DLA KOTA PUSZKA 415g 60szt MIX SMAKÓW. Ilość i składniki powinny przekonać każdego posiadacza dużej ilości kotów do tego zestawu.

 by Jolka

Dla mojego Denisa zamawiam, tyko najzdrowsza karmę Animonda Carny Adult 4 Smaki 12x400G. Ma odpowiednia jakość i potrzebne witaminy.