Jesteś właścicielem psa i chcesz dbać o niego najlepiej jak to tylko możliwe? Sprawdź jak działa obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa. Każdego lata zastanawiasz się, jak uchronić go przed groźnymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze?
Każdy miłośnik czworonogów potwierdzi, że odkąd małe szczenię pojawia się w domu, od razu staje się członkiem rodziny. Dbanie o jego zdrowie i bezpieczeństwo jest priorytetem, a wszyscy psiarze szukają skutecznej metody na zabezpieczenie przed kleszczami.

Jako właścicielka dużego, kudłatego i kochającego buszowanie w zaroślach psa, mogę śmiało powiedzieć, że najlepszy sposób to dobra obroża przeciw kleszczom dla kota czy psa. Odkąd stosujemy właśnie to zabezpieczenie, kleszcze przestały być naszą zmorą.

Chcesz wiedzieć, jak działa obroża przeciw kleszczom? Zastanawiasz się, jaka obroża na kleszcze dla psa będzie najlepsza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tym tekście.

Obroża przeciw kleszczom – ochrona idealna?

Śmiało mogę odpowiedzieć – tak! Przynajmniej dla niektórych typów psów. Obroża przeciw kleszczom najlepiej sprawdzi się u psów dużych, z długą sierścią lub z obfitym podszerstkiem, aktywnych, często biegających bez smyczy lub psów spędzających większość czasu na podwórku.

Obroże na kleszcze występują zazwyczaj w dwóch rozmiarach: dla małych i dużych psów. Oznacza to, że malutkie kanapowce także znajdą dla siebie odpowiednią wielkość. Takie maluszki, spędzające więcej czasu na dywanie niż na trawniku, nie potrzebują aż tak silnej ochrony. Po za tym, wiele niewielkich i delikatnych psów może reagować alergicznie na substancje czynne. Objawia się to świądem i łuszczącą się skórą.

Ogromny plus obroży, z którym nie może konkurować żadna inna metoda, to czas jej działania. W zależności od rodzaju produktu, może skutecznie chronić zwierzę przed pasożytami, od 3 do nawet 9 miesięcy! Sezon kleszczowy w Polsce wydłuża się, więc to naprawdę ważna sprawa.

Po za tym ta metoda jest wygodna, zarówno dla właściciela jak i dla czworonoga. Ty musisz tylko pamiętać o tym, żeby w odpowiednim momencie roku założyć psu na szyję dobrej jakości obrożę przeciw kleszczom. A on – po prostu ją nosi, w dodatku zazwyczaj bardzo szybko zapomina, że ma ją na sobie. Jeśli chcesz dobrze poznać wroga, zachęcam do obejrzenia poniższego filmu.

Działanie obroży przeciw kleszczom

Skoro zastanawiasz się, czy obroża przeciw kleszczom jest skuteczna, zapewne przerobiłeś już kilka innych metod walki z tymi pasożytami. Tak naprawdę każda z nich może opierać się na jednym z dwóch mechanizmów lub stosuje obydwa mechanizmy jednocześnie.

Chodzi o zniechęcanie kleszczy do wędrowania po skórze pieska lub zabijanie tych, które postanowiły już spróbować wkłuć się w jego skórę. Wielką zaletą tych najlepszych obroży jest to, że jednocześnie odstraszają i zabijają kleszcze. Niewiele innych produktów działa w ten sposób.

Obroża przeciw kleszczom jest nasycona silnymi substancjami. Są bezlitosne dla kleszczy, ale bezpieczne dla psa i ludzi. Podczas kontaktu ze skórą zwierzęcia, chemikalia powoli uwalniają się. W rezultacie całe ciało psa zostaje przesycone ich zapachem i właściwościami owadobójczymi.

Myślisz sobie pewnie, że nie jest to możliwe, skoro piesek jest kudłaty. To nie prawda. Wystarczy odpowiednie dopasowanie. Obroża musi dotykać do skóry, ale nie może uwierać psa. Najlepiej sprawdzić wkładając pod nią dwa palce – jeśli uda Ci się je wsunąć ciasno pod obrożę, to znaczy że jej obwód jest dopasowany idealnie.

Jeszcze jedna ważna sprawa: działanie porządnej obroży nie słabnie nawet podczas kontaktu z wodą! Jeśli masz psa, który uwielbia pływać, z pewnością ucieszy Cię ta wiadomość. Mój labrador mógłby spędzać w wodzie całe lato (i nie tylko). Podczas wodnych eskapad jego obroża przeciw kleszczom zawsze pozostaje na miejscu. Nigdy nie zauważyliśmy, aby jej działanie było słabsze.

jak działa obroża przeciw kleszczom dla psa

Kąpiele w domu, z użyciem szamponu, to już inna historia. Wiadomo, że nie robi się tego zbyt często. Czasem jednak trzeba porządnie wyczyścić czworonoga. Wówczas koniecznie zdejmij mu obrożę i nałóż dopiero wtedy, gdy go dobrze wysuszysz. Chwilowe zdjęcie obroży nie wpływa negatywnie na ochronę psa przed pasożytami.

O tym warto pamiętać także wtedy, gdy przytrafi się Wam jakaś choroba (zwłaszcza skóry lub mieszków włosowych) lub uraz lub rana. Lepiej dla pieska będzie, jeśli na czas gojenia lub leczenia zdejmiesz mu obrożę. Jeśli nie potrwa to więcej niż kilka dni, nadal będzie w miarę dobrze chroniony przed kleszczami.

Co nie co o obrożach przeciwkleszczowych możesz posłuchać na kanale John Dog.

Topowe marki

Obroże na kleszcze dla psów opinie mają skrajne. Prawda jest taka, że ile psów (i właścicieli) tyle opinii. Warto jednak zwrócić uwagę na te produkty, które są oceniane najwyżej i najczęściej kupowane.

Bardzo popularną i tanią obrożą jest produkt marki Happs. Nadaje się dla psów w każdym wieku, jest odporna na wilgoć. Może chronić zwierzę nawet przez 6 miesięcy.

czy obroża przeciw kleszczom jest skuteczna

Druga w kolejności, ale nieco lepiej oceniana, jest obroża firmy Sabunol. To bardzo silny środek i warto myć ręce po zabawie z psem. Jest wysoko skuteczna, kosztuje niewiele  i działa około 5 miesięcy.

jaka obroża na kleszcze dla psa

Ciekawe i dość popularne rozwiązanie to obroża, która chroni również przed pchłami. Produkt marki Beaphar nadaje się także dla kotów, w dodatku występuje także w wariancie odblaskowym.

jak działa obroża przeciw kleszczom

Najbardziej znaną, bardzo skuteczną (zazwyczaj) ale też najdroższą obrożą jest Bayer Foresto.

W poniższym filmiku znajdziesz ciekawą recenzję tego produktu.

Raz założona, chroni całe lato

To zdanie najlepiej określa działanie obroży przeciw kleszczom. Jeśli masz dużego i aktywnego psa, warto abyś wypróbował właśnie tego typu ochrony. Obroże odstraszają i zabijają kleszcze, a odpowiednio dobrane są naprawdę skuteczne i bezpieczne. Małe, delikatne i kanapowe pieseczki nie koniecznie pokochają tak silną ochronę, w dodatku nie zawsze jej potrzebują.

Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto oszczędzać na tym produkcie. Pamiętaj też, aby obserwować skórę psa i zdjąć obrożę, jeśli dzieje się coś niepokojącego. Warto dodać, że obroże zawierają silnie działające substancje, lepiej więc zdjąć je na czas rekonwalescencji po chorobie lub operacji. Na szczęście można w nich pływać i brudzić się do woli!

Zapoznaj się dokładnie z instrukcją obroży. Pamiętaj, że pełną ochronę zapewnia ona zazwyczaj co najmniej po 24 godzinach.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak działa obroża przeciw kleszczom
Average rating:  
 0 reviews