Właściwe żywienie kotka jest bardzo ważne. Jeżeli zapewnimy wysokiej jakości karmę, to nasz pupil będzie zdrowy, silny oraz przede wszystkim szczęśliwy. Poza tym, pozwoli nam to uchronić kota od chorób oraz przewlekłych schorzeń, które mogłyby po czasie się objawić.

Jednakże, najlepsza karma dla kota to kwestia, która jest problematyczna dla wielu użytkowników. Przede wszystkim musimy pamiętać o zróżnicowaniu, aby czworonogowi nie znudziło się jedzenie. Oprócz tego, jest wiele charakterystycznych składników, jakie znaleźć możemy w pożywieniu kocim. Dlatego warto wiedzieć jaka karma dla kota okaże się najlepsza i czym powinniśmy się kierować podczas wyboru.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ANIMONDA CARNY

9.9

Droga


 

Royal Canin Urinary

9.8

Droga


 

Applaws Cat

9.7

Droga


 

Saszetki Whiskas

9.6

Średnia


 

Whiskas Adult

9.5

Średnia


 

Taste The Wild

9.3

Średnia


 

Purina Gourmet Gold

9.2

Tania


 

Aby pomóc w wyborze, przygotowaliśmy ranking najlepszych karm dla kota, gdzie specjaliści wzięli pod uwagę nie tylko cenę i opinie produktu, ale również stosunek wagi do ceny, skład danej karmy, ewentualne dodatki dietetyczne, a także wskazania i potencjalne przeciwwskazania.

Najlepsza karma dla kota ANIMONDA CARNY

Firma Animonda dostarcza nam niezwykle bogatego zestawu, w którym do naszej dyspozycji jest aż 8 smaków. Przekłada się to na gwarancję świetnego smaku oraz braku znużenia jednym i tym samym produktem. Znajdziemy tutaj także ciekawe dodatki dietetyczne!

Carny to firma, która produkuje swoje karmy w Niemczech. W dzisiejszej ofercie znajdziemy aż 8 różnych smaków, które charakteryzują się także zróżnicowanym składem, a co za tym idzie odpowiednim bilansem kalorycznym dla naszego kotka. Pamiętajmy oczywiście, że są to karmy mokre.

Do naszej dyspozycji mamy świetną mieszankę, w której znajdziemy takie mięsa jak wołowina, kurczak, indyk, królik, jagnięcina, a także szereg podrobów, w tym płuca, serca, nerki, wątróbka. Wszystko to sprawia, że jest to niezwykle ciekawa i barwna opcja przystosowana dla naszych pupilów.

Na uwagę zasługuje wykorzystanie jedynie świeżego i czystego mięsa. Nie znajdziemy tutaj żadnych sztucznych barwników ani aromatów zmieniających zapach. Co więcej, nie ma tutaj także soi. Znajdziemy za to witaminę D3 w całkiem sporych ilościach. Jest to jednak jedyny dodatek dietetyczny.

Stosunek ceny do ilości pokarmu jest jak najbardziej akceptowalny, lecz w zestawieniu znajdziemy też o wiele bardziej budżetowe, ale i również o wiele droższe pokarmy.

R

Zalety

 • Ogromna ilość smaków do wyboru;
 • Najwyższa jakość składników, brak niezdrowych substancji;
 • Przystępny stosunek ilości pokarmu do ceny;
 • Bardzo duży zestaw.
Q

Wady

 • Mała ilość dodatków dietetycznych.

Dobra karma dla kota Royal Canin Urinary

Jeżeli szukamy niemalże idealnego wyboru, to powinniśmy pomyśleć o marce Premium zajmującej się produkcją pokarmów dla zwierząt, a mianowicie Royal Canin. W jednym opakowaniu otrzymujemy 9 kg pokarmu, które charakteryzuje się bardzo dobrze zbilansowanym składem o właściwościach zdrowotnych.

Royal Canin dostępne jest w całkiem sporych, bo 9 kilogramowych opakowaniach. W przeciwieństwie do zwycięzcy rankingu, jest to karma sucha. Ogromną zaletą opisywanego produktu są właściwości prozdrowotne, dzięki zastosowaniu licznych dodatków dietetycznych oraz wysokiej jakości składników mięsnych.

Jeśli chodzi o skład, to znajdziemy tutaj także ryż oraz gluten pszenny, a także wyselekcjonowane białko, które dobrane zostało ze względu na swoją bardzo dobrą przyswajalność. Nie mamy tutaj co prawda bardzo dużej różnorodności pod względem smaków, gdyż możemy liczyć jedynie na suszone mięso drobiowe, mąkę kukurydzianą oraz tłuszcze zwierzęce. Składnikami o bardzo małej zawartości są włókna roślinne, sole mineralne czy wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Jest to świetny wybór w przypadku problemów z kamieniami struwitowymi. Oprócz tego, karma pomaga zapobiegać nawrotom kamicy struwitowej i oksalatowej, a dodatkowo w przypadku innych problemów z oddawaniem moczu.

Niestety, z uwagi na dużą ilość dodatków dietetycznych, a także bogatą zawartość pozostałych składników, istnieje szereg przeciwskazań jeśli chodzi o stosowanie tej karmy. Chodzi tutaj o problemy z nadciśnieniem u zwierząt, niewydolność serca, niewydolność nerek, ciąża czy laktacja. Nie można również karmy stosować podczas okresu wzrostu.

R

Zalety

 • Bardzo wysoka jakość składników;
 • Bogate dodatki dietetyczne;
 • Właściwości prozdrowotne;
 • Specjalnie wyselekcjonowane składniki.
Q

Wady

 • Wysoka cena i kiepski stosunek ilości do ceny;
 • Szereg przeciwwskazań do stosowania.

Karma dla kota Applaws Cat

Równie drogim wyborem wydaje się kolejna karma dla kotów o wysokiej zawartości składników mięsnych. Do dyspozycji otrzymujemy jednak o wiele mniejsze opakowanie, przez co sama cena oferty jest niższa i bardziej przystępna dla użytkowników.

Applaws Cat dostarcza nam karmę suchą, która przeznaczona jest dla kotów dorosłych. Opisywany produkt przygotowany został na bazie mięsa kurczaka oraz kaczki. Warto natomiast zwrócić uwagę na sam skład, gdzie prawie połowa to mączka z kruczaka, 20% mączki z kaczki, a 15% to mięso mielone drobiowe. Pokazuje to jak dużo mięsa znalazło się w opisywanym produkcie.

Co ciekawe, nie znajdziemy tutaj wysokiego poziomu węglowodanów czy innych dodatków zbożowych, co jest zdecydowanie zaletą, gdyż system trawienny naszych pupilów nastawiony jest właśnie na mięso. Kluczowe wydaje się także zastosowanie wielu dodatków, które pozytywnie wpływają na zdrowie kotów.

Oczywiście nie ma mowy tutaj o zawarciu sztucznych barwników, konserwantów czy niezdrowych przypraw. Wszystkie składniki, jakie znajdziemy w pokarmie, są naturalne. Chodzi tutaj o prebiotyki wspomagające rozwój bakterii potrzebnych organizmowi do prawidłowej pracy, a także naturalne kwasy Omega 3 i 6, które poprawiają stan sierści. Oprócz tego, znalazło się również miejsce na wyciąg z żurawiny.

Wszystko to jednak dostarczono w bardzo dużej cenie. O ile z uwagi na bardzo małą paczkę (tylko 2 kg) nie zapłacimy całkiem sporo, to stosunek ilości karmy do ceny jest jeden z najgorszych w całym zestawieniu 2024.

R

Zalety

 • Bardzo duża zawartość mięsa;
 • Szereg dodatków dietetycznych i zdrowotnych;
 • Brak poważniejszych przeciwwskazań co do karmienia;
 • Tylko naturalne składniki, bak sztucznych konserwantów.
Q

Wady

 • Bardzo zły stosunek ilości pokarmu do ceny.

Mokra karma dla kota Whiskas, Saszetki

Nieco przystępniejszym cenowo rozwiązaniem, który plasuje się na równo ze zwycięzcą rankingu pod względem wartości pokarmu, jest oferta marki Whiskas, gdzie do naszej dyspozycji jest ogromna ilość saszetek, a więc i bardzo duża ilość pokarmu.

Świetnie opinie karmy dla kota od Whiskas nie powinny nikogo dziwić. Jednakże, oprócz pozytywnego wydźwięku, marka ta oferuje niezwykle bogatą liczbę składników oraz właściwą zawartość zarówno białka, jak i tłuszczu. Co prawda dosyć duża ilość węglowodanów sprawia, że nie jest to najwyższej klasy rozwiązanie.

Oferta przygotowana została w sposób bezpieczny dla naszego kota, gdyż zastosowano tutaj jedynie naturalne substraty, dzięki czemu nie ma większych przeciwskazań. Co ciekawe, karmę można stosować już od 1 roku życia.

Jeśli chodzi o smaki, to możemy tutaj liczyć na bardzo bogaty mix, gdzie znajdziemy mięso kaczki, kurczaka czy indyka. Oprócz tego, producenci dostarczają zróżnicowaną mieszankę mięsa drobiowego oraz wołowiny, a niektóre saszetki oferują także łososia i tuńczyka.

Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia ze świetną paczką, która przypadnie do gustu każdemu kotku. Miejmy natomiast w pamięci fakt, że duża zawartość węglowodanu nie jest wskazana, szczególnie kiedy przypomnimy sobie o tym, że koty są istotami przeważnie mięsożernymi.

R

Zalety

 • Bardzo duża ilość paczek;
 • Różnorodne smaki do wyboru;
 • Całkiem dobry stosunek ilości karmy do ceny;
 • Do stosowania u kotów powyżej 1 roku życia.
Q

Wady

 • Zbyt duża zawartość węglowodanów;
 • Wysoka cena za pełny zestaw.

Whiskas Adult KURCZAK I WARZYWA

Jeżeli szukamy jednego z najbardziej wartościowych zakupów i zależy nam na jak najlepszym stosunku ceny do zawartości paczki, to kolejna oferta od renomowanego producenta przypadnie nam do gustu. Nie jest to co prawda tak zróżnicowane pożywienie, lecz świetne oceny oraz dobry skład zdecydowanie zachęci do zakupu.

Tym razem nie otrzymujemy setek saszetek o małej wadze i małej zawartości. Producent postanowił przygotować dla nas ogromną, bo ważącą 14 kilogramów paczkę. Wersja Whiskas Adult charakteryzuje się bardzo ciekawym składem oraz kilkoma dodatkami dietetycznymi. Znajdziemy tutaj zarówno witaminę A jak i witaminę E. Oprócz tego, produkt uzupełniono w kwasy tłuszczowe Omega oraz cynk, które to mają za zadanie pielęgnować sierść.

Jeśli chodzi o sam skład, to nie możemy wybrać sobie jednego z wielu rodzajów mięsa, gdyż otrzymujemy tutaj wyłącznie opcję bazującą na kurczaku. Dużym substratem są tutaj także warzywa. Należy natomiast pamiętać, że składnikami są przede wszystkim zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a także roślinne ekstrakty białkowe oraz warzywa i substancje mineralne.

Produkt jest wysoko oceniany i bardzo smakuje każdemu kotu. Nie jest to co prawda preparat prozdrowotny, lecz zdecydowanie warty polecenia ze względu na dosyć dobry skład oraz bardzo niską cenę.

R

Zalety

 • Bardzo dobry stosunek wagi do ceny;
 • Duża paczka;
 • Bardzo wysokie opinie;
 • Szereg dodatków dietetycznych.
Q

Wady

 • Niewielka ilość mięsa.

Karma dla kota Taste Of The Wild Rocky Mountain

Nieco droższym rozwiązaniem w przypadku zakupu karmy jest oferta od firmy Taste of the Wild. Wyższa cena spowodowana jest nie tylko bardziej wartościowym składem oraz większa ilością mięsa, ale także ekologicznym opakowaniem.

Waga wynosząca 6,6 kg nie jest może duża, lecz z pewnością wystarczająca dla kociaków na długi okres. Jest to karma, która wypełniona została różnorodnym mięsem najwyższej jakości, gdzie nie znajdziemy żadnych sztucznych dodatków oraz zapychaczy. Nie ma zatem tutaj zbóż.

Taste of the Wild przygotowane zostało na bazie kurczaka, lecz w karmie znajdują się też znaczne ilości jelenia, łososia oraz ryb oceanicznych. Oprócz tego, uzupełniono skład warzywami oraz owocami, dzięki czemu produkt dostosowany jest zarówno dla kociąt oraz kotów dorosłych.

Oprócz wyżej wspomnianych zalet, warto również pamiętać o tym, że producenci przygotowali dla nas odpowiednią ilość aminokwasów oraz utleniaczy. Oprócz tego, dodatkami dietetycznymi są kwasy omega oraz szereg elementów wpływających pozytywnie na działanie układu trawiennego.

W połączeniu z witaminami A, D3, E oraz Tauryną, otrzymujemy niezwykle zaawansowaną, ale bezpieczną i naturalną porcję jedzenia. Niestety, za takie zalety przyjdzie nam całkiem sporo zapłacić. Zarówno cena za paczkę jak i stosunek ilości pokarmu do ceny jest nieprzychylny dla kupującego.

R

Zalety

 • Bardzo dobry, zbilansowany skład;
 • Duża ilość mięsa oraz dodatków dietetycznych;
 • Brak zapychaczy w postaci ziaren zbóż;
 • Brak szkodliwych, nienaturalnych substratów i alternatyw.
Q

Wady

 • Wysoka cena za paczkę;
 • Zły stosunek ilości karmy do ceny.

Mokra karma dla kotów z niewydolnością nerek Purina Gourmet Gold

Jeśli nasz kotek jest zdrowy, osiągnął pełnię wieku i teraz szukamy smacznego jedzonka dla wybrednych zwierzaków, to warto pomyśleć nad zakupem niezwykle opłacalnej, bardzo dobrej karmy dla kota firmy Purina. Gourmet Gold to przede wszystkim ogromny zestaw. W przeciwieństwie do innych ofert, tutaj otrzymujemy mus z dwoma różnymi mięsami.

W zestawie przygotowanym przez markę Purina otrzymamy aż 32 puszki, w których znajdziemy łącznie aż 27 kilogramów pokarmu. Oznacza to, że w bardzo niskiej cenie otrzymujemy największą ilość karmy dla kota z ceną o wiele niższą niż w jakimkolwiek innym konkurencyjnym produkcie.

Jeśli chodzi o smaki, to do dyspozycji mamy przeważnie mus z wołowiną, lecz w zestawie znajdziemy także kilka puszek musu z drobiem. W składzie zawarto także szereg dodatków dietetycznych, między innymi cynk, żelazo i selen. Z witamin możemy liczyć na witaminy A, D3 oraz E. Niestety, ich ilość jest bardzo niewielka.

Oprócz tego, jakość mięsa, a także jego ilość pozostawiają sporo do życzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że pasztecik to jedna z najlepszych karm dla kotów, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę cenę oraz ilość produktów.

R

Zalety

 • Bardzo niska cena za pełen zestaw;
 • Najlepszy stosunek ilości karmy do ceny;
 • Aż 27 kg pożywienia;
 • Sporo dodatków dietetycznych w składzie.
Q

Wady

 • Mała ilość mięsa;
 • Spora ilość składników uzupełniających.

Jaka karma dla kota okaże się najlepsza? Poradnik zakupowy! 2024

Istnieje wiele producentów karm dla kotów. Każda marka charakteryzuje się swoją własną formułą. Z uwagi na ich popularność oraz bardzo dobre sprzedaże, można uznać, że wszystkie są godne polecenia oraz świetnie współpracują z organizmem naszego zwierzęcia. Niestety, nie jest to do końca prawda.

Każdy kot, jak z resztą i człowiek, ma zróżnicowany organizm, ma inne problemy, inne dolegliwości. Z tego względu trudno jest wybrać uniwersalną karmę, która zagwarantuje odpowiedni bilans kaloryczny. Dlatego w celu wybrania tej najlepszej karmy dla kota, trzeba pamiętać o następujących aspektach.

Skład jest najistotniejszy. Dużą rolę odgrywają dodatki dietetyczne i minerały. Podczas wyboru najlepszej karmy dla kotów musimy mieć na uwadze zalecenia oraz przeciwskazania. Nie inaczej jest z opiniami karm dla kotów oraz cenami. Bardzo istotnym elementem okaże się również konsystencja pokarmu. Sporo wartościowych informacji znajdziecie dodatkowo tutaj: https://gloswielkopolski.pl/jak-wybrac-najlepsza-karme-dla-kota/ar/c15-14749104.

Karma dla kotów skład – zawartość mięsa oraz dodatki dietetyczne

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym aspektem, o którym musimy pamiętać podczas zakupu kociej karmy, jest jej kompozycja. Odpowiednia ilość składników oraz właściwe dodatki przekładają się na świetny bilans oraz zdrowotność, a także na pełnię sił i dobrą pracę układu trawiennego u naszego zwierzęcia.

Bardzo często te mniej popularne marki uzupełniają swoją karmę ziarnami zbóż bądź innymi substratami węglowodanowymi. Pomimo sporej kaloryczności, takie jedzenie nie gwarantuje naszym kotom właściwego bilansu kalorycznego. Co więcej, zła karma może doprowadzić do późniejszych powikłań, szczególnie u starszego kota.

Koty to istoty mięsożerne, a więc należy zadbać o to, aby w zakupionej karmie znajdowało się jak najwięcej naturalnego i czystego mięsa. Mogą to być podroby zwierzęce takie jak wątróbki, serca, żołądki.

Istotne jest oczywiście uzupełnienie karmy we właściwe dodatki dietetyczne. Chodzi tutaj o witaminy (najczęściej są to A, D3 oraz E), kwasy Omega na poprawę kondycji sierści, a także warzywa bądź owoce, które mają na celu poprawić pracę układu trawiennego.

TASTE OF THE WILD ROCKY MOUNTAIN

karma dla kota cena

Royal Canin Urinary

karma dla kota opinie

Zalecenia oraz przeciwskazania – wybór prozdrowotny czy uniwersalny?

W poszukiwaniach odpowiedniej karmy dla kota musimy przede wszystkim uważać na przeciwskazania oraz sprawdzać zalecenia. Dotyczy to szczególnie przypadków, w których nasz kotek ma problemy ze szczególnym organem bądź ma inne schorzenia, o które należy zadbać. Kiedy zatem upewnimy się, że skład jedzenia pomoże na te dolegliwości, będziemy mogli wyświadczyć kotu przysługę i połączyć zdrowe ze smakowitym.

Oczywiście nie każda karma musi być prozdrowotna. Wielu właścicieli decyduje się na zakup standardowego i szeroko dostępnego pokarmu. Ich składniki są bardzo uniwersalne, a więc dostosowane dla każdego kotka. Jednakże, nie oferują aż tak dobrej kompozycji i bardzo często zawierają szereg „zapychaczy”, jak na przykład ziarna zbóż.

Konsystencja pokarmu – wybór pomiędzy suchą a mokrą karmą

Istnieje wiele dyskusji na temat podawania pokarmu suchego, mokrego bądź odpowiedniej mieszanki. Różnice polegają nie tylko w konsystencji i w składzie. Odpowiednio dobrana mieszanka ma niezwykle istotne znaczenie dla prawidłowego rozwoju układu trawiennego kota oraz całego organizmu.

Sucha karma charakteryzuje się o wiele większą kalorycznością. Jednakże, najistotniejszą zaletą tego pożywienia jest fakt, że dba o dziąsła naszego czworonoga poprzez ścieranie osadu, jaki utrzymuje się na kocich zębach. Oprócz tego, sucha karma ma o wiele dłuższy termin ważności, nie psuje się tak szybko i jest o wiele prościej ją nakładać.

Niestety, nie możemy karmić naszego pupila wyłącznie suchą karmą. Dodanie do diety kota mokrej karmy jest niezwykle istotne, gdyż mniejsza kaloryczność pozwala utrzymać prawidłową wagę, a także świetnie spisuje się podczas odchudzania. Oprócz tego, bardzo często mokre karmy są delikatniejsze dla układu trawiennego.

Saszetki Whiskas

najlepsza karma dla kotów

Whiskas Adult KURCZAK I WARZYWA

Sucha karma dla kota ranking

Karma dla kota opinie 2024

Uwagi innych użytkowników dotyczące konkretnej karmy mogą zdecydowanie okazać się pomocne. Szczególnie dotyczy to tych droższych, prozdrowotnych produktów, które mają za zadanie pomóc w walce z jakąś dolegliwością czy schorzeniem.

Musimy natomiast pamiętać, że zakup karmy dla kota nie może całkowicie bazować na doświadczeniach innych i na tym czy ich kotki ze smakiem zajadają się zakupem. Każdy kot jest inny i to, że w większości przypadków dana karma zasmakowała pupilom, nie oznacza, że i u nas się sprawdzi.

Karma ANIMONDA CARNY

najlepsza karma dla kota

Podsumowanie rankingu karmy dla kotów 2024

ANIMONDA CARNY to bez wątpienia jeden z najlepszych wyborów, jaki nam przyszło recenzować. Karma charakteryzuje się przede wszystkim naturalną, bardzo zdrową kompozycją, w której nie znajdziemy żadnych sztucznych zapychaczy ani barwników czy aromatów. Ponadto, spora ilość mięsa oraz przystępna cena również przemawia za tym wyborem.

Jeśli jednak planujemy zakup pokarmu z większą ilością dodatków dietetycznych czy mamy na uwadze prozdrowotną karmę, to warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym i sprawdzić czy wiemy czym się kierować zanim podejmiemy decyzję.

Akcesoria dla kotów: https://formapupila.pl/fontanna-dla-kota-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką karmę dla kota wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by seol

kupuję dla moich kotów saszetki royal canin, jedzą bardzo chetnie 😉 jak tylko słyszą że otwieram to już są przy miseczkach, karma ma fajny skład, dobrze zbilansowany i dopasowany do ich potrzeb

 by Ilonka

Dbamy o naszego kota i dajemy mu, tylko odpowiednią i zdrowa karmę. Dla Mieczysława kupujemy Applaws Cat . Ma odpowiednią ilość mięsa oraz naturalne składniki.

 by Laura

Dla nas ważna jest ilość i jakość jedzenia. Uważany, że Mokra karma dla kotów, Whiskas, Saszetki jest odpowiednim jedzeniem. Można wybierać przebierać w takiej ilości. A Benio uwielbia, tę mieszankę.

 by Waldek

Prowadzę gospodarkę i jak się okazuje ma dużo kotów, które dbają o moją działkę razem z stodołami i nie tylko. W nagrodę kupuje im Karma mokra Purina Gourmet Gold. Uzupełniając im wszystkiego tego, co brakuje.

 by Bożena

Benio To tylko jedną suchą karmę sobie wybrał Royal Canin Urinary . Żadnej innej  karmy nie ruszy. Potrafi zostawić miskę i czekać, na jego ulubiona karmę. Dobrze ,że ta ma dużo składników odżywczych, bo martwiła bym się, że czegoś mu brakuje.

 by Ada

Mój groszek, to bardzo wybredny kot. Stosowałem różne karmy i nie zawsze, było wszystko zjedzone. Od kąt stosujemy ANIMONDA CARNY. Miska jest wylizana do czyta. A my się cieszymy, bo jest w czym wybierać.